Anasayfa >> Sosyal Medya >> Facebook Dislike Çok Yakında Gelecek Olabilir

Facebook Dislike Çok Yakında Gelecek Olabilir

Günümüzün en fazla kullanılmakta olan sosyal medya platformu olan Facebook üzerinde sürekli olarak bir “Dislike”, yani diğer anlamda (Beğenmeme) butonunun gelip gelmeyecek olduğu tartışmaları genel anlamda var diyebiliriz. Aslında bu şekilde bir buton fazlası ile çok yararlı olabilir fakat beğenmiyor olduğunuz bir gönderiyi zaten beğenmeyerek kendi düşüncenizi de belirtmiş oluyorsunuz. Yine de istenmekte olan bir özellik diyebilecek olduğumuz Dislike yani beğenmeme butonu ile alakalı Mark Zuckerberg’de resmi olan açıklamasını en sonunda yaptı.

Geride bırakmış olduğumuz günler içerisinde soru ve cevap etkinliği içerisinde katılanların sormuş oldukları sorularından bir tanesi de ilginç olarak “Facebook sosyal medya platformu içerisine dislike butonu artık gelecek mi?” şeklinde yer alan bir sorusu oldu. Mark Zuckerberg açıklaması içerisinde, ölüm ve de hastalık benzerindeki gönderilerin beğenilmesinin çok fazla tuhaf olduğunu düşünmekte olduğunu belirtip tam olarak “dislike” olmuyor olsa bile benzeri bir yol üstünde çok detaylı bir şekilde çalışmakta olduğunu da açık bir şekilde belirtti.

Facebook sosyal medya platformu bu sene içerisinde fazlası ile farklı olan çeşitli güncellemeler aldı diyebilmemiz için hiç bir engel bulunmuyor, son olarak ise Mark Zuckerberg’ün başlatmış olduğu soru ile cevap etkinlikleri de Facebook Sosyal Medya platformunun geliştirilmesinde fazlası ile yararlı bir etken olmayı da başarmakta. Önümüzdeki aylar içerisinde Facebook isimli sosyal medya platformunun üzerinde paylaşılmış olan herhangi bir durumu, herhangi bir fotoğrafı ya da herhangi bir gönderiyi beğenmediğinizi açık bir şekilde belirtmeye yaramakta olan beğenmeme yani dislike isimli bir butonu net bir şekilde görebilirsiniz. Mark Zuckerberg yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde yeni gelecek olan bu güncellemenin tam olarak neye benzemekte olduğunu belirtmese bile, yeni özelliğin bu şekildeki özel bir haberini de vermiş oldu. Bu konu ile ilgili yeni gelişmeler geldikçe sizinle bütün hepsini paylaşacağız. Gelişmeleri eğer yakından takip etmeyi istiyorsanız sitemizi kesin bir şekilde sürekli olarak takip ediniz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal İmleme Uygulamalarını Terk Etme Zamanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

WhatsApp Büyük Tehlike!Bilgilerinizi İfşa Ediyorlar

Whatsapp kullanıyorsanız şayet büyük bir tehlike altındasınız! Bütün bilgileriniz ifşa ediliyor. Whatsapp eklentisi olarak geliştirilmiş olan detaycı kimliği ile bilinen Whats Stats, tüm aktivitelerinizi açığa çıkartıyor.

4 Yorumlar

  1. dislike uygulaması oldukça kötü gözükecek bir yandanda iyi kimileri insanları trollmeye rezil etmeye calişacak kimileride üzgünlüklerini belirtebilecek. Mesela cenazemiz var diye durum paylassam hepsi begeni yerine dislike yapabilecek oldukça iyi ama benim attıgım resime 10 like ve 94 dislike gelmesi beni üzecek

  2. Popülerite için etkili bir uygulama olur . Kimse puanın düşmesini istemez ve daha fazla online olacak gibi sanki

  3. Hasan Yıldız

    Facebooka dislike uygulaması gelmesi şart şuan gelmedi ama gelmesi gerçekten iyi olacak bir bakıma kötü bizi trollemek isteyenler olacak. Ya hastayım ölüyorum geberiyorum diye durum paylaştığımda adamlar begen butonuna basiyorlar ya.. Benim hastalanmamı begeniyorlar yani. Halbuki dislike yani beğenmedim olsa ona bassalar hastalıgımı begenmemiş olmaları ve biran önce iglesmem gerektiğii belirtmiş olacaklar .bazılarıda inatla dislike verecek.. insallah dislike verenler gözükmez yoksa kavga cikar burası türkiye..

  4. Kesinlikle gelmeli. Herşeyi sadece beğenme diye bişey olmamalı. İçerik kötüyse Beğenmedim e tıklayarak görüşümüzü bildirmeliyiz ki kötü içerikler bir şekilde çoğalmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.