Anasayfa >> Gündem >> Twitter’dan DM Video Ve Gif Güncellemesi

Twitter’dan DM Video Ve Gif Güncellemesi

Dünya’nın en popüler sosyal paylaşım uygulamalarından birisi olan Twitter son zamanlar üye sayısında duraksama yaşıyordu. Yetkililer bu durumun farkında olsa gerek hemen işe koyulup yeni güncellemeler çıkardı. Eklenen yeni güncellemeler ile kitlesinin memnun kalacağı açıkça belli oluyor.

Twitter geçtiğimiz günlerde popüler tweet’leri bağımsız olarak ön plana çıkarmıştı. şimdi multimedya alanında 2 büyük yenilik çıkardı. Yapılan bu güncelleme ile Facebook ve Google gibi öndeki rakiplerine biraz daha yaklaşacak diyebiliriz.

TwitterTwitter Direkt Mesajlar DM) içerisinde video çekimi yaparak paylaşım yapabilecekler. Android ve İOS henüz mevcut olmasa da çok yakın biz zamanda mobil mağazalarda yerlerini alacaktır. Mobil üzerinden bu hizmetlerin olması elbette pratiklik açısından çok önemli bir adım olacaktır. Bilgisayarın web kamerasını kullanarak video eklemek veya önce telefonla çekip sonra bilgisayarımıza atıp oradan içeriğe video eklemek uzun bir yol olacaktır. Bunun en hızlı yöntemi ise sadece mobil uygulamalardan geçiyor. Şunu da belirtmek gerekir ki, bilgisayar üzerinden web cam veya benzer donanımlarla direk video çekip göndermek mümkün değil. Önce kayıt edilmesi gerekmektedir.

Twitter DM video özelliği ile sosyal ağlardaki Facebook Messenger, Google Hangouts ve WhatsApp Messenger gibi popüler olmuş anlık mesajlaşma servislerine bir alternatif oluşturmayı hedeflemiş gözükmekte.

Bir diğer yenilikten bahsetmek gerekirse Twitter’da tweet yazdığımız alana ‘Gif’ seçeneği eklenmiş. Gif animasyon görseller anlamına gelmektedir. 2 sene kadar önce GIF animasyonlar tweetlerin içerisinde göstermeye başlamıştı ve şimdi direkt mesajlara mesaj ekranı içerisindeyken kolay bir şekilde yoruma ekleme imkanı sağlıyor.

2Giphy ve Riffsy gibi GIF animasyonları odaklı servislerle başlayan bu işbirliğine katılan Twitter, yorum alanında bulunan GIF bağlantısını tıklayarak bu servislere doğrudan bağlanıp GIF seçebilecek ve paylaşabilecek.

şirket 2015 senesinde Twitter üzerinden 100 milyondan fazla GIF  animasyonları paylaşıldığını bildirmişti. Yoğun ilgiyi ve beğenileri farkeden şirket bunu bir özellik haline getirip, dahili halde sunmaya başladı.

Birkaç hafta içerisinde İOS ve Android üzerinden de bu güncellemeler gelecek. Bu iki yeni özellik ile şirket kullanıcılarını biraz daha arttırmak ve Facebook, Google gibi platformlarla rekabet içerisine girmek..

Bir önceki yazımız olan 4$'a 4Çekirdek İşlemci 4İnç Akıllı Telefon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Toplu Mail ile Tanıtım ve Pazarlama Yapmak

Firmalar Tanıtım ve Pazarlama için Neden Toplu Mail Gönderimini Tercih Ediyorlar?

Son yıllarda firmaların reklam ve pazarlama çalışmalarını incelediğimizde, toplu mail gönderimi ile tanıtım ve pazarlama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.