Anasayfa >> İnternet >> Firmalar Tanıtım ve Pazarlama için Neden Toplu Mail Gönderimini Tercih Ediyorlar?

Firmalar Tanıtım ve Pazarlama için Neden Toplu Mail Gönderimini Tercih Ediyorlar?

Son yıllarda firmaların reklam ve pazarlama çalışmalarını incelediğimizde, toplu mail gönderimi ile tanıtım ve pazarlama çalışmalarına daha çok ağırlık verdiğini görüyoruz. Bizler de bunun nedenini inceledik…

Toplu Mail ile Tanıtım ve Pazarlama Yapmak

Firmalar için tanıtım ve pazarlama çalışmalarında önemli olan hedef kitleye, yani bir diğer ifadeyle potansiyel müşteriye doğrudan ulaşabilmektir. Bu anlamda tercih edebilecekleri pek çok yöntem vardır. Söz konusu ortam internet olduğunda, böyle bir ortamda hedef kitleye ulaşabilmek için tercih edilebilecek daha pek çok reklam ve iletişim olanağı söz konusudur. Bu imkan ve olanaklar arasında toplu mail gönderiminin daha çok tercih edilmesinin temel sebebi ise bu şekilde hem çok daha düşük bütçeyle bir tanıtım ve pazarlama çalışmasının gerçekleştirilebilmesi hem de potansiyel müşteriye daha kolay bir şekilde ulaşabilmek olduğunu görüyoruz.

 

Sonuç olarak hal böyle olunca firmaların toplu mail gönderimine ağırlık vermesini normal karşılıyoruz. Merak edenler için yazımızın geri kalanında toplu mail ile tanıtım ve pazarlama çalışmalarının ne şekilde yürütüldüğüne ve bu alanda dikkat edilmesi gerekenlere değindik.

 

Toplu Mail ile Tanıtım ve Pazarlama Yapmak

Toplu mail çalışmaları, esasında e-mail pazarlama olarak da bilinen tekniğin içerisindeki çalışma kollarından birisi olarak ifade edilebilir.

 

Toplu mail gönderim imkanı sayesinde potansiyel müşteriye ilgili ürün ya da hizmetler çok daha etkili bir şekilde ulaştırılabilir. Elbette bunun için söz konusu mail içeriğinin başarılı bir pazarlama ve tanıtım tekniği ile aynı zamanda da görsel zenginlikler ile hazırlanması önemli olmaktadır.

 

Kısacası başarılı bir toplu mail gönderimi yapılabilmesinde, e-mail pazarlamanın ve bu pazarlama dahilindeki özel teknik ve stratejileri de bilmek gerekiyor. Öyleyse kısaca e-mail pazarlamanın ne olduğuna değinerek başlayalım…

 

E-Mail Pazarlama Nedir?

E-Mail pazarlama çalışması, satıştaki herhangi bir ürün ya da hizmetin, hedef kitleye ulaştırılabilmesi ve pazarlanması çalışmalarının bütünü olarak ifade edilebilir. Bu pazarlama çalışmasının doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmesi, hedef kitleden geri dönüşün alınabilmesi açısından önem teşkil etmektedir. Bu nedenle gönderimi yapılacak mail içeriğinin zenginleştirilmesi ve aynı zamanda da bu maillerin doğru yaş, cinsiyet gibi özel kriterleri sağlayan hedef kitleye ulaştırılabilmesi gerekmektedir.

 

Öte yandan söz konusu mail içeriği ile ilgili olarak firmanın reklam ve pazarlama stratejisi de önem arz etmektedir. Her koşulda beklentileri karşılayan bir toplu mail gönderimi ve zengin mail içeriği hazırlama yazılımı ya da servisine ihtiyaç duyarsınız. Bu bağlamda MailGraf gibi profesyonel bir servis, işlerinizi önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.

 

MailGraf Toplu Mail Gönderimi ve Profesyonel Mail İçeriği Hazırlama

MailGraf tam olarak e-mail pazarlama tekniklerini uygulamanız için geliştirilmiş, başarılı bir servis diyebiliriz.

  • Toplu mail gönderimi yapabilme
  • Gelişmiş görsellerle etkilim tanıtım içeriği hazırlayabilme
  • Toplu mail gönderimi yapılacak hedef kitleyi; yaş, cinsiyet gruplarına ayırabilme
  • Farklı türden dosyaları mail eki olarak gönderimi
  • HTML alt yapısı ile bir web sayfası gibi zengin mail içeriği oluşturma
  • Gelişmiş API entegrasyonu sayesinde buton yerleştirilebilme
  • İstatistikleri görüntüleme ve analiz edebilme

 

gibi daha pek çok avantajları olması, e-mail pazarlama ve toplu mail gönderimi denildiğinde aklımıza ilk olarak bu servisi getiriyor.

Sonuç olarak söyleyebiliriz ki;

Mail pazarlama internet ortamında markaların potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilmesinde en düşük bütçeli ve en etkili yöntemlerden birisidir. Ancak bu yöntemin doğru teknikler ile uygulanması da bir o kadar önemlidir. Bunun için  toplu mail fiyatları için makul bir ücret sunan ve aynı zamanda da zengin mail içeriği oluşturmanıza imkan sağlayan  doğru yazılım ya da servisi tercih etmek gerekiyor. Toplu mail fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için firmanın web sitesini inceleyebilirsiniz : https://www.mailgraf.com/fiyatlar/

Bir önceki yazımız olan Google Analytics İle Mobil Uygulama Analizi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Cryptolocker Virüsü Turkcell Adıyla Bulaşıyor!

Cryptolocker Virüsü yazılımcıların ciddi bir çalışması sonucu ortaya çıkan virüstür. Büyük firmaların isimleri kullanılarak saldırılan bu çalışmada ağa düşmemek neredeyse imkansız diyebileceğimiz kadar şans istiyor. Neticede büyük firma isimlerini gördüğümüzde güven artıyor. Ve ağda kolaylıkla yer ediniyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.