Anasayfa >> Mobil >> Android N ‘nin Görüntüleri Sızdı. Android N İle İlk Göze Çarpan Yenilikler

Android N ‘nin Görüntüleri Sızdı. Android N İle İlk Göze Çarpan Yenilikler

Mobil işletim sistemlerinden en popüleri olan android‘in ayarlar menüsünün yenilikleri ile sızdırılan görüntüler ortaya çıktı. Android N ile yapılan incelemede bazı özelliklerinin çok beğenileceği ortada. Android N Görüntüleri, Android N ile göze ilk çarpan yenilikler şunlardır.

Dünya’nın en büyük sitesi olan Google’ın bünyesinde barındırdığı mobil işletim sistemi Android’in en yeni sürümü olan Android N ‘nin mayıs ayında gerçekleşecek olan Google I/O etkinliğinde duyurulacağı düşünülmektedir. Lakin merakla beklenen bu yeni sürüme dair görüntülerin internete sızması da merakımızı giderip, yerini heyecana bırakıyor. Android N bu şekilde beklenirken, nihai olmayan tasarımlarda karşımıza çıkabilir. Geçtiğimiz sene Google’ın piyasaya sürmüş olduğu Android 6.0 Mashmallow’da yapmış olduğu gibi bu senede yeni android sürümü ola I/O tanıtırsa, Android-N için bir süre daha beklemek gerekebilir. Sol tarafta görmüş olduğumuz ekran görüntüsü ayarlar bölümünün hali hazırda mevcut olan Android 6.0 Marshmallow‘da nasıl görüldüğüne dair bir referans oluyor. Yan tarafında bulunan diğer iki ekran görüntüsü ise uygulamanın Android N ile nasıl bir görünüm kazanacağına fikir sunuyor.

Android N

Yayınlanan resimlerden de fark edebileceğiniz gibi en tepede ‘Do Not Disturb‘ uyarısı açılabilir bir menü halinde karşımıza çıkıyor. Bu önemli yenilik ise kullananların çeşitli ayarların durumlarını onu açmadan görebilme özelliği sunuyor. Mesela artık veri kullanımı’na girmeye ihtiyaç duymadan yalnızca ayarlar ana menüsü üstünde 20.46 MB’lık bir veri kullanıldığını görmeniz mümkün olacak. Kullanıcı kitlesinin ayarlar menüsünde bir bölüm alta girdiklerinde araya sürekli giren yeni menülerle karşılaşacaklar.

Bu sızıntı bilgilerin doğruluk olasılığı tartışmaya açık olacağından sadece Google’ın resmi bir duyuru yapmasını beklemekte fayda var.

Android N

Bir önceki yazımız olan Sony 4K Çözünürlüğünde Güvenlik Kamerasını Duyurdu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Android mi

Android mi? İOS mu? Büyük Rekabeti Açıklıyoruz

Android mi? İOS mu? Grafiklere bakıldığında ise hangisinin daha fazla kullanıldığı gayet net bir şekilde ortada. İşte bu sorunun cevabını ise grafiklerle açıklayacağız. Akıllı cihazların hayatımıza girip onları tercih etmemize sebep olan etkenlerden biriside işletim sistemleridir. Seçtiğimiz cihazları almadan önce işletim sistemine de dikkat ediyoruz. Sık kullanılan birkaç işletim sistemi başında Android, İOS, Windows geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.