Anasayfa >> Mobil >> Android 7.0 Nougat İle Gelen Özellikler Neler?

Android 7.0 Nougat İle Gelen Özellikler Neler?

Android 7.0 Nougat ile birlikte yeni bir versiyon daha Android işletim sistemini kullanan cihazlar için sunuldu. Peki, Android 7.0 Nougat özelikleri neler?

Google, Android işletim sisteminin yeni bir versiyonunu piyasaya sunarken, Android 7.0 Nougat olarak adlandırılan yeni versiyon Android işletim sistemini çok daha donanımlı hale getirdi. Şu anda çok az modelde Android 7.0 Nougat güncellemesi alınsa da önümüzdeki aylarda ve özelikle 2017 ile birlikte Android 7.0 Nougat kullanım sayısının daha da artması bekleniyor. General Mobile 4G gibi modellerde güncelleme ile alınabilecek durumdaki Android 7.0 Nougat, özelikle sunduğu yenilikler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda.

Android 7.0 Nougat İle Gelen Özellikler Neler

Android 7.0 Nougat Özellikleri Neler?

Android 7.0 Nougat ile birlikte en çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi çoklu pencere oldu. Önceki Android versiyonlarında böyle bir özellik yer almazken, Nougat ile birlikte kişilerin tek ekranda iki farklı pencere açabilmesi ve iki farklı pencerede de farklı işlemleri yapabilmesi mümkün durumda. Bu açıdan artık işletim sistemi yeni versiyon ile birlikte çok daha etkin bir şekilde kullanılabilecek durumda.

Telefonlar için getirilen bu özelliğin, kullanım açısından pratik bir durum yaratmasının yanı sıra telefonların bilgisayarlara yaklaşması noktasında da önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Bildirim Merkezi Yenilendi

Yeni sistemde aynı zamanda bildirim merkezi de yenilenmiş durumda. Kontrolün tamamen kullanıcının elinde olduğu bildirim merkezinde aynı zamanda bildirimler üzerinden de işlemlerin yapılması mümkün. Bu açıdan ek olarak uygulamanın açılmasına gerek kalmadan bildirimler üzerinden pek çok işlem yapılabilir durumda. Ayrıca kişilerin istediği şekilde ikonlar eklemesi ve bildirim ekranını ihtiyacına yönelik düzenlemesi de mümkün.

Güç Tüketimi İyileştiriliyor

Yeni sistemde aynı zamanda telefonların pil tüketiminde de önemli iyileştirmeler yapılmış durumda. Özel olarak geliştirilen Doze ile birlikte uygulamaların internet tüketiminde iyileştirmeler yapılacak ve böylece pil tüketiminde ciddi bir geliştirme sağlanacak.

Ve Google Asistan

Android 7.0 Nougat ile birlikte Google Asistan da geliştirildi.  Böylece Apple tarafından geliştirilen asistan Siri’ye en önemli rakip Google tarafından piyasaya sunuldu. Geliştirilen yeni özellikleri ile Google Asistan, pek çok konuda kişilere farklı imkanlar getirecek. Bu bakımdan Android 7.0 Nougat ile birlikte en çok ilgi çekecek özelliklerden birisi de Google Asistan olacak. Direk sorulara dahi yanıt verebilen Asistan, bu bakımdan kullanım açısından Android’i bir adım daha ön plana çıkarabilecek durumda.

Otomatik Güncelleme

Android 7.0 Nougat ile birlikte güncellemelerde de yenilik geldi. Yeni versiyon ile birlikte güncellemeler ile ilgili kullanıcılardan onay gelmeden direk otomatik bir şekilde güncelleme geliştirilecek. Böylece kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan ve kısıtlanmadan yeni güncellemeler yüklenecek ve telefonun ilk yeniden başlatılmasında da güncellemeler telefona yüklenmiş olacak.

Bir önceki yazımız olan 4.5 G İçin Şarjınız Da Yeterli Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Android mi

Android mi? İOS mu? Büyük Rekabeti Açıklıyoruz

Android mi? İOS mu? Grafiklere bakıldığında ise hangisinin daha fazla kullanıldığı gayet net bir şekilde ortada. İşte bu sorunun cevabını ise grafiklerle açıklayacağız. Akıllı cihazların hayatımıza girip onları tercih etmemize sebep olan etkenlerden biriside işletim sistemleridir. Seçtiğimiz cihazları almadan önce işletim sistemine de dikkat ediyoruz. Sık kullanılan birkaç işletim sistemi başında Android, İOS, Windows geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.