Anasayfa >> Seo >> Tanıtım Yazısı Yazdırmanın Faydaları

Tanıtım Yazısı Yazdırmanın Faydaları

Tanıtım Yazısı Yazdırmanın FaydalarıTanıtım yazısı bir sitenin yada blogun tanıtımı için oluşturulan reklam içerikleridir. Sadece bir site veya blog değil bir ürün, hizmet için de tanıtım yazısı yazdırılabilir. Bunun için tanıtım yazısı yayınlayan kişilerle iletişime geçmeli, fiyat vb. konularda anlaştıktan sonra tanıtım yazınızı yayınlatabilirsiniz. Tanıtım yazısı yazdırmanın faydaları şu başlıklar altında incelenebilir:

Sitenize Backlink Kazanırsınız

Tanıtım yazısı yazdırdığınız siteden backlink kazanırsınız. Bu sizin Google’da daha üst sıralarda listelenmeniz anlamına gelir. Özellikle Seo çalışması yapan kişi ve firmaların başvurduğu bir yöntem olan tanıtım yazısı yöntemi Seo açısından oldukça etkilidir. Değerleri iyi olan ve belli bir ziyaretçi kitlesine sahip olan site veya blogda tanıtım yazısı yazdırmanız, backlink dışında size ziyaretçi de getirecektir, sitenizin bilinirliğini arttıracaktır.

Sitenizin İsmi Duyulur

Tanıtım yazısında hem sitenizden hem de amaçlarınızdan hizmetlerinizden söz edebilirsiniz. Tanıtım yazısı yayınladığınız site ya da blogdaki ziyaretçiler bu yazıyı gördüklerinde sitenizin adı da akıllarında bir yer edecektir. Kaliteli ve ziyaretçi kitlesi olan sitelerde tanıtım yazısı yayınlarsanız belki on binlerce kişi sitenizin ismini duyacaktır ve insanlar sitenizi ziyaret edeceklerdir. Bu nedenle tanıtım yazısının kaliteli olması ve insanlarda merak uyandırması önemlidir.

Pazarlama

Tanıtım yazısıyla satış ortaklığını yaptığınız bir ürünü veya kendi sattığınız bir ürünü insanlara tanıtabilirsiniz. Ayrıca hizmet üretiyorsanız bunu da tanıtım yazısı yazdırarak pazarlayabilirsiniz. Banner reklam yayınlayarak tanıtım yazısı kadar etkili bir reklam yapamayabilirsiniz. Tanıtım yazısında ürünlerinizi ve hizmetlerinizi pazarlamak sadece sizin ikna kabiliyetinize kalmıştır.

Bir önceki yazımız olan Firmalar Tanıtım ve Pazarlama için Neden Toplu Mail Gönderimini Tercih Ediyorlar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Youtube'dan Backlink Almak

Youtube’dan Backlink Almak

Youtube dünyanın en kullanışlı ve en kaliteli web video sitesidir. Her gün tüm dünyada milyonlarca ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.