Anasayfa >> Gündem >> WhatsApp Büyük Tehlike!Bilgilerinizi İfşa Ediyorlar

WhatsApp Büyük Tehlike!Bilgilerinizi İfşa Ediyorlar

Whatsapp kullanıyorsanız şayet büyük bir tehlike altındasınız! Bütün bilgileriniz ifşa ediliyor. Whatsapp eklentisi olarak geliştirilmiş olan detaycı kimliği ile bilinen Whats Stats, tüm aktivitelerinizi açığa çıkartıyor.

İstediğiniz herhangi bir kişinin online olup olmadığını öğrenmenize olanak sağlayan uygulama Google Play Store’da olmasa da, alternatif uygulamalar geliştirilmeye devam ediliyor. Son zamanlar bu uygulamaların yerini alan WhatsApp tabanlı olan WhatsStats’tır.
Uygulama kullanıcılara birçok bilgiyi veriyor. Adeta nefesinizin alışına kadar söylüyor. Kişinin son görülme vaktinden, çevrimiçi durumuna, hatta gün içerisinde ne kadar süre çevrimiçi olunmuş, durum bilgisi, profil fotoğrafları geçmişi hepsini açıklıyor.

Yapılan araştırma ve incelemelere göre İOS işletim sistemleri için bu tarz uygulamalar pek mümkün gözüküyor. Apple’ın bu konudaki tavrı net olduğundan geliştirici firma yada şahıslarda pek bu işin üzerine düşmüyor. Android ise tam tersi. Geliştiricilere sınırsız bir özgürlük sunuyor. Yani android kullanıyorsanız bu uygulamalar tehlikeli olabiliyor.

WhatsApp

KISACA WHATSAPP TARİHİ
Facebook’un 19 milyar dolar gibi bir değer biçerek satın aldığı WhatsApp hikayesi 1992 yılı itibariyle başlıyor. Jan Koum adında genç bir adam, ailesiyle birlikte Ukrayna’dan Kaliforniaya göç ediyor. Koum ve annesi o yıllarda geçimini yemek fişi toplayarak sağladığından Ukrayna’da kalan diğer aile fertlerini bile arayabilecek para bulamıyor. Böyle bir sefalet sürülürken tamda o anda WhatsAppın temelleri atılıyor. Mountain View’de ki ofislerinde WhatsAppı işleten ortaklardan birisi olan 37 yaşında ki Koum, WhatsAppın Facebook’a satışını gerçekleştirmek üzere North County’de ki sosyal hizmetler binasına girer ve aklında eski anıları vardır. Bir zamanlar parasının olmadığını ve karınlarını doyurabilmek için yemek fişi almak üzere girdiği, şimdilerde boş bir bina olan yer ona çağrışımda bulunuyor. Ve zaman içerisinde bu başarı milyarlarca kullanıcıya ulaşıyor.

Bir önceki yazımız olan Android 6,0 Hüsrana Uğrattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Android 7.0 Nougat İle Gelen Özellikler Neler

Android 7.0 Nougat İle Gelen Özellikler Neler?

Android 7.0 Nougat ile birlikte yeni bir versiyon daha Android işletim sistemini kullanan cihazlar için ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.