Anasayfa >> Program >> Bilgisayarları Başkalarının Kullanımından Koruyun!

Bilgisayarları Başkalarının Kullanımından Koruyun!

Bilgisayarlarımız bizlere ait özel bilgilerle dolup taşmakta. Dökümanlar, fotoğraflar, videolar, notlar vb şeyler derken hayatımızdaki en önemli anları bile bilgisayarlarımızda depoluyoruz. Bilgisayarlarımız artık bizler için özel bir alan oluyor. Çünkü yediğimiz bütün haltlar, karıştırıp kurcaladığımız her şey orada. Bize ait bir bilgisayarın başkaları tarafından kontrol edilmesini istemiyorsak size 3 tavsiyemiz var. Bilgisayar şifreniz meraklı gözler tarafından kestirilmiş olabilir. Örneğin işyerinde açık bıraktığınız bilgisayarınızı 2-3 dakikalık boşlukta meraklı arkadaşlarınız kurcalayabilir. Veya aile içerisinde kaosa neden olabilir. Bu yüzden bu makalemizi ciddiye almanız gerekmektedir. Size üç adet kurulumu ve kullanımı basit programdan bahsedeceğiz.

1- KEYFREEZE
Keyfreeze yazılımı  çok basittir.  Bu yazılımı öncelikle bilgisayarınıza indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir. Kullandığınızın klavye ve mouse ile siz ikinci bir komutu vermezseniz bilgisayarınızı kilitli bir şekilde bekletiyor. ”CTL+ALT+DEL” tuş kombinasyonuna aynı anda basarsanız açılıyor. Bu yazılımı bilmeyenler veya tuş kombinasyonunu bilmeyenler hiçbir şekilde bilgisayarınıza giremez. Böylece bilgisayarlarınızı açık bir şekilde bırakabilirsiniz. Meraklı kişilerden artık rahatça uzaklaştınız.

2- KİD KEY LOCK
İsmine baktığımız zaman minik çocukların bilgisayarlara erişimini kısıtlamak için bir yazılım olduğu anlaşılmaktadır. Bu yazılımın en belirgin özelliği ise korumaya yönelik yazılımın kişiselleştirilmiş olmasıdır. Kid Key Lock yazılımı ile KeyFreeze’de olduğu gibi mouse ve klavyeyi kilitleyebilir ve bu işlemi tercih ederkende istediğiniz tuşlarında kilitlenmesini de sağlayabiliyorsunuz. Bu özelliği ile internete giriş adresi harfleri ve işaretleri yada mouse’un click özelliğini de devre dışı bırakabiliyorsunuz.

3- TODDLER KEYS
Üçüncü ve son yazılımımız ise Toddler Keys.  Bu yazılımın yapılma amacıda küçük çocuklarımızı bilgisayarlarımızdan uzak tutmak. En azından ilk hedef bu doğrultuda. Klavye ve mouse kilitlemenin yanı sıra ekranı da siyah hale getirip kapalı görünümü vermektedir. Mouse ile bilgisayar üzerinde hareket edildiğinde tıpkı bir resim çizilmiş gibi hava verir.Toddler Keys programında istediğiniz fotoğraf ve video dosyalarını ulaşılabilir kılmak da elinizde, tanımlayacağınız dosyalar izniniz dahilinde bilgisayarınız kilitli olsa dahi izlenebiliyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Cryptolocker Virüsü Turkcell Adıyla Bulaşıyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Android N

Android N ‘nin Görüntüleri Sızdı. Android N İle İlk Göze Çarpan Yenilikler

Mobil işletim sistemlerinden en popüleri olan android'in ayarlar menüsünün yenilikleri ile sızdırılan görüntüler ortaya çıktı. Android N ile yapılan incelemede bazı özelliklerinin çok beğenileceği ortada. Android N Görüntüleri, Android N ile göze ilk çarpan yenilikler şunlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.