Anasayfa >> Gündem >> 4$’a 4Çekirdek İşlemci 4İnç Akıllı Telefon

4$’a 4Çekirdek İşlemci 4İnç Akıllı Telefon

Türkiye’de arada sırada yapılan çeşitli kampanyalar doğrultusunda 250 TL civarında para vererek akıllı bir cihaza sahip olmamız mümkün. Daha ucuza telefon bulabilir miyiz diye araştırmalarımız devam ederken gözümüze 4 dolara satılan bir telefon ilişti! İşte o harika cihazın detayları.

Ringing Bells isminde bir firmanın üretmiş olduğu Freedom 251 isminde bir telefonun 3.6 dolar karşılığında 18 şubatta raflarda yerini alacağını görmemiz ile rotamızı Hindistan’a çevirdik. Önceki senelerde insanların akıllı cihazlara olan bağımlılığını azaltabilmek için No phone isminde bir üretici firmanın satışa sunduğu maket akıllı telefonlar bile 7 dolardan satılırken, bu telefon nasıl bu kadar iyi olabilir diye düşünmek normal. Fakat işin aslı çok farklı. Kafalarınız karışmadan belirtelim bu telefon ile alo demek mümkün. Maket yada daha beteri değil. İşin aslı ise şöyle;

 

Hindistan hükumetinin Make In India adında kurmuş olduğu bir kol girişimcilere finans desteği sağlıyor. Bizim ülkemizdeki gibi al taksitle öde mantığı değil! Ciddi derecede yüksek miktarlarda yatırımlar söz konusu. Bahsettiğimiz telefon üzerinden yola çıkarak durumun kritik noktasını belirtmekte fayda var. Ringing Bellsbu telefonu 40 dolara mal etti diye varsayım yapalım. Geriye kalan 36.4 dolar farkını devlet veriyor! Bu desteği sadece yerli üretim yapan üretici firmalar alabiliyor elbette.

Çok eskiden bu başlangıç seviyesindeki girişimci pazarlarda standart işletim sistemli telefonlar rekabet ederdi. Geçip giden zaman ile maliyetler epey bir ucuzladı. 100 dolardan aşağıda olan maliyetler o kadar aşağıya düştü ki daha ucuzu olur mu derken Hindistan’ın bu telefonu dikkatimizi çekmeyi başardı. İşin en merak edilen noktasına gelelim. Bu ürünün özellikleri neler?

img_freedom251

Freedom 251 Özellikleri 
4 inç 540×960 piksel çözünürlük IPS ekran
1.3GHz saat hızında 4 çekirdekli işlemci
1GB RAM
8GB artırılabilir bellek
3.2MP arka kamera,
VGA ön kamera,
3G, çift SIM desteği, Android 5.1 işletim sistemi,
1450mAh gücünde bir batarya

Bir önceki yazımız olan Google 14 Şubat Sürprizi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

4.5 G İçin Şarjınız Da Yeterli Mi?

4.5 G ile daha kaliteli ses ve daha hızlı internete kavuştuk. Ancak unutmayın ki, bu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.