Anasayfa >> Webmaster >> Sitenizin Hızını Ölçebileceğiniz En iyi Servis Hizmeti

Sitenizin Hızını Ölçebileceğiniz En iyi Servis Hizmeti

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte web sitelerin üzerinde yer alan sitenin daha hızlı olabilmesi adına sürekli olarak alternatif kodlar yazılmakta olup sürekli olarak güncellenmektedir. Sistematik yapısal olarak düzgün bir CSS arayüzü ile tasarlanmış sıfır hatalı sitelerin genele baktığımız zaman sorgu sayılarının az olduğu görebilmekte ve bu işlem sayesinde de sitenin hızına da yansıyarak sitelerin kaliteli olarak sıralanmasını sağlamasında oldukça önemli rol oynamaktadır.

Sitenizin Hızını Ölçebileceğiniz En iyi Servis Hizmeti

Siteler için belirlenen hız ne anlama gelmektedir? Sizlere bu makalemizde bu konu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Adı üzerinden de anlaşılabileceği gibi, sitelerin açılış hızı ile alakalı, sayfa geçiş sürelerin de daha hızlı bir şekilde dönüş sağlaması ve anlık olarak yapılan işlemlere doğru bir şekilde cevap vermesi anlamını taşır. Bu hız testlerini nerede nasıl yapabiliriz şeklinde kafalarınız da soru işaretleri yer edinmiş olabilir. Bu nedenle sizlere bu işlemleri doğru bir şekilde yapabileceğiniz siteyi sizlere anlatmaya çalışacağız. Bu işlem sayesinde hem hızlı bir şekilde sitelerinizin hızını ölçebilecek var olan hataları düzeltebilmek içinde sizlere bilgi vermesiyle hatalarınızı düzeltmiş olacaksınız.

SİTE HIZ SORGULAMASI

Öncelikle sorgulama yapabilmemiz için, sitehiztesti.com sitesine girmeniz ve karşınıza çıkan ekranda yer alan site adını girerek analiz etmeniz sonucu gerekli olan bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

hiztesti

Analiz et sekmesine tıklamanız sonucunda sizlere ayrıntılı olarak bilgi verme işlemi tamamlanırken, site üzerinde yer alan puanınızı görebilmenizi sağlayacak ve kullanılan sorguları ve site üzerinde yer alan kodların sayfanızın puanını düşürmesine neden olabilecek sayfa kaynak istatistikleriyle birlikte veri bilgilerine rahat bir şekilde ulaşmış olacaksınız. Bu veriler ne kadar çok büyük boyutlara sahip ise sitenizin hızını o derece yavaş olmasına neden olacaktır. Bu veriler ne kadar küçük boyutlarda yer almışsa, sitenizin hızı o derece yükselmiş ve sayfa geçişleri daha hızlı ve sitenin açılma hızı daha az bir süre içerisinde gerçekleşmiş olacaktır.

 

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen ve başka türlü nasıl bu işlemleri gerçekleştirebilirim diye merak eden kullanıcılarımız konu başlığımız altından bizlere yorum şeklinde sorularını ifade edebilirler. Bu sayede hem var olan problemlerinizi editörlerimiz tarafından çözüm yoluna ulaştırarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bizi takip etmeye devam ediniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz SSL Sertifikası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

php dersleri

PHP Dersleri Eğitimleri

Php; günümüzde en çok kullanılan web programlama dillerinin başında geliyor. Açık kaynak kodlu olan php, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ankara escort