Anasayfa >> Program >> En İyi FTP Programları Nelerdir ?

En İyi FTP Programları Nelerdir ?

Merhabalar bu yazımızda sizlere, en iyi ftp programlarını sunacağız.

Kısaca FTP’den bahsedecek olursak File Transfer Protocol kelimelerinin baş harflerinden meydana gelen bir terimdir. Türkçe anlamı ise Dosya Aktarım Protokolü demektir.

1- FlashFXP

FlashFXP ücretli olarak satılan bir sunucu bağlantı programıdır. Kullanışlı olması ve her girişte sunucu bilgilerinizi tekrar tekrar girmenize gerek kalmadığından dolayı beğendiğimiz bir programdır.

Hızlılığıyla dikkat çekmektedir. Yıllardır kullandığımız bir programdır. Ücretli olsa bile şiddetle tavsiye ederiz.

flashfx indir
flashfx indir

2- FileZilla

FileZilla programı ücretsiz olarak dağıtılan bir sunucu bağlantı programıdır. FileZilla’yı 2. sıraya koymamda ki sebep her girişte sunucu bilgilerini tekrar girmemiz gerekmesidir. Bu durum zaman kaybı olacağından FileZilla’yı 2. sıraya koymak durumunda kaldık. Şuan dünyada en çok kullanılan sunucu programıdır. FlashFXP‘den daha çok bilinir.

Eğer programa verecek paranız yoksa FileZilla‘yı tavsiye ederiz.

filezilla indir
filezilla indir

Bir önceki yazımız olan Web Sitelere Hit Çekmenin Zararları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Bilgisayarları Başkalarının Kullanımından Koruyun!

Bilgisayarlarımız bizlere ait özel bilgilerle dolup taşmakta. Dökümanlar, fotoğraflar, videolar, notlar vb şeyler derken hayatımızdaki en önemli anları bile bilgisayarlarımızda depoluyoruz.

3 Yorumlar

  1. Ben uzun süre Filezilla kullandım. Güzel program fakat bu sıra hatalarla karşılaşmam nedeniyle ftp programı kullanmaktan vazgeçtim. Windows Explorer üzerinden bağlanıyorum artık.

  2. Elif Koçyiğit

    öncelikle ftp proğramlarında en gelişmiş kapsamaya ve koylık olan proğram FİLEZİLLA’

  3. Elif Koçyiğit

    Öncelikle en geniş kitleye ve en ferah kullanım sağlayan yazılım FİLEZİLLA ‘dır çünkü oldukça iyi biran önce dosyayı düzenleyip yüklemek önemli fakat son zamanlarda bir sorun var web yedeğini ftp üzeirndeki dosyaları bilgisayara aktarırken eksik dosya aktarması insanın sinirini bozuyor bunun içinde cpanelden yedek alıp tar.gz backupu dışarıya çıkarıp HOME_DIR klasorunden ana dizine ulasabiliyor ve onu ayıklayıp yedek niyetine saklayabiliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.