Anasayfa >> Seo >> Youtube’dan Backlink Almak

Youtube’dan Backlink Almak

Youtube dünyanın en kullanışlı ve en kaliteli web video sitesidir. Her gün tüm dünyada milyonlarca insan Youtube’a girerek videolar izlemekte ve günün belli bir bölümünü bu sitede geçirmektedir. Öyle ki bu durum bazı insanlar için alışkanlık haline bile gelmiştir. Peki, Youtube’dan sitenize yada blogunuza ziyaretçi çekebileceğinizi ve backlink alabileceğinizden haberiniz var mıydı?

Youtube’da ücretsiz olarak hesap açıp bir kanal kurabilir ve kanalınıza videolar yükleyebilirsiniz. Bu kanalda veya videoların altına kendi sitenizin linkini paylaşabilirsiniz. Böylece hem backlink elde eder hem de videoyu izleyen kişilerin sitenize giriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Sitenizdeki bir içeriğin, herhangi bir yazının linkini video altında paylaşabilir böylece Google’da o içeriğinizle ilgili yapılan aramalarda daha üst sıralara tırmanabilirsiniz. Youtube’un Google indeksi çok fazladır ve dünyadaki en iyi ilk 5 siteden biri olduğundan dolayı videolarınızın altına sitenizin adresini paylaşmanız sitenizi Google için daha değerli ve önemli kılacaktır. Böylece hem backlink kazanırken hem de sitenize hit çekebileceksiniz.

Youtube’dan sitenize hit çekebilmeniz için hem kaliteli ve farklı videolar hazırlamalı hem de kanalınıza birçok video yükleyerek zenginleştirmelisiniz. Ne kadar çok video çekip yüklerseniz o kadar backlink alır ve sitenize o oranda ziyaretçi çekersiniz. Tabii her şeyden önce dikkat çeken, insanların hoşuna gidecek ve arkadaşlarının da izlemesini isteyeceği kaliteli ve farklı videolar çekmeniz gerekiyor. Eğer ilgi çekici ve yüksek izlenme sayısına ulaşabilecek videolar çekebilirseniz hem sitenizden hem de Youtube kanalınızdan elde ettiğiniz gelirler artacaktır. Videolarınızın altında yayınlayacağınız linklerin size SEO açısından da katkısı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Google Hummingbird Algoritması Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Google Dostu İçerik Nasıl Oluşturulur?

Google Dostu İçerik Nasıl Oluşturulur

Google, web sitesi yöneticileri için bilgi vermekten kaçınmazken, Google ile barışık olmak isteyenlerin bu içeriklere ...

4 Yorumlar

  1. Faydalı bilgi teşekkür ederim. Ayrıca blogumada beklerim..

    http://ggunay.blogspot.com/

  2. Faydalı bilgi teşekkür ederim,SEO çalışmaları yapan tüm internet kullanıcıları için bilinmesi gereken bir bilgi,

  3. Teşekkürler kardeşim ben Bunu bilmiyordum artık youtube sayfamda zaman geçiririm 🙂

  4. Kesinlikle backlink alınması gereken sitelerden biri youtube. Dediğiniz gibi izlenecek bir şeyler koymak gerekiyor. Bu şekilde backlink almanın yanında sitenizin ziyaretçi sayısına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Aramalarda kaliteli youtube içerikleri üst sıralarda yer alıyor çünkü. Benim düşüncem ilgilendiğim konularda video dersler hazırlayıp koymak yönünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.