Anasayfa >> Gündem >> Google’un Yeni Dergi Projesi

Google’un Yeni Dergi Projesi

Google’ın yeni dergisi üç ayda bir yayınlanıyor. Dergi yaklaşık dört senedir yayında olmasına rağmen içerdiği güncel ve önemli içerik sayesinde her zaman gündemde kalmayı başarıyor. Think Quarterly dergisinin ilk sayısı 2011’in Mart ayında yayınlanmıştı. Derginin diğer Google dergileri arasında çok önemli bir yeri bulunuyor. Özellikle SEO üzerine çalışan kişilerin mutlaka takip etmesi gereken dergi, her sayısında yeni taktikler ve tüyolar içeriyor. Google’ın yeni online dergisi ilk sayısını altmış sekiz sayfa olarak ve veri konusu ele alarak çıkartmıştı. Derginin sloganı ise gerçekten çok çekici… Meşgul dünya için rahatlama alanı oluşturduğunu iddia eden dergi, bu slogan ile okuyucuya sesleniyor.

Her Sayıda Güncelliğini Koruyor

Think Quarterly dergisinin son sayısı yine birçok ilgi çekici bilgi içeriyor. Asıl adı Think Quarterly Magazine olan derginin Türkçe yayınlarına ulaşmak mümkün olmasa da, İngilizce bilenler internet üzerinden derginin sayılarına ulaşabiliyor. Her sayısını farklı bir konu üzerine çıkaran dergi, internet dünyanın farklı yanlarına değinmekle kalmıyor, bu dünyada yer alan webmasterlara çok özel bilgiler veriyor. Derginin Google tarafından çıkartılıyor olması, özellikle Google üzerinde başarı yakalamak isteyen webmasterların dikkatini çekiyor. Dergi Google algoritmalarını tanımak ve yorumlamak için web dünyası ile ilgilenenlere oldukça önemli bir fırsat…

Online Ve Basit Bir Ara Yüzü Var

Derginin online, basit ve etkili bir ara yüze sahip olması, okunurluğunu arttırıyor. Dünyanın dört bir yanından takipçiye sahip olan Google dergisi, en büyük arama motoru Google’a dair önemli ipuçları veriyor. Derginin üzerinde durulması gereken en önemli noktası da bu… Google online magazine ürünü olarak okuyuculara üç aylık periyotlar halinde ulaşan dergi, her yayınıyla farklı bir ses getiriyor ve yankı uyandırıyor.

Türkiye’dende Takipçileri Var

Dergi Türkçe yayın yapmamasına rağmen birçok Türk okuyucuya da hitap ediyor. Derginin Türkiye’den çok sayıda ilgilisi ve okuyucusu var. Bu okuyucular üç ayda bir yayınlanan bu online dergileri düzenli olarak takip ediyor, okuyor ve yorumluyor. Bu dergi özellikle Google tüyoları arayanlar için değişmez bir kaynak…

Web Dünyasına Kaynak

Bu tür dergiler web dünyasına kaynak oluyor. Web dünyasını takip eden insanlar temel SEO kurallarını da bu dergiler aracılığı ile öğreniyor, Google’ın hangi kriterleri kullanıcılarından istediğini de… Bütün temel ve önemli noktalar bu tür büyük yapımların dergileri tarafından gündeme getiriliyor ve işleniyor. Bu yönüyle kaynaklık ve rehberlik yapan Google dergilerini takip etmek, ilgili kişilere her yönden faydalı oluyor. Bu dergileri takip ederek önemli ve özel bilgiler edinmek kolay… Bu tür dergileri takip edenler, takip etmeyenlere oranla internet dünyasında çok daha özel konumlar elde edebilir.

Yeni Başlayanlar İçinde İyi Birer Rehber

Bu dergiler, SEO’ya ve internete yeni başlayanlar için de çok önemli birer kaynak… Birçok temel web bilgisini bu dergiler aracılığı ile elde edebilirsiniz. Hiç bilginiz yoksa da, önceden kazanmış olduğunuz yoğun tecrübeler varsa da bu dergiler sizin işinize mutlaka yarayacaktır. Hiç bilmediğiniz bir bilgi ile ilk defa bu dergiler aracılığı ile karşılaşabilirsiniz. Konumunuz ne olursa olsun internete az bir ilginiz bile olsa bu dergilerin öğretici yönünden yararlanmanızı öneririz. Bu dergiler çoğu zaman kişilere webmasterlık derslerinden çok daha faydalı ve yararlı olabilmektedir. Google’ın online dergisi ThinkQuarterly de basit dili sayesinde birçok okuyucusuna senelerdir rehberlik ediyor. Bu dergiye eskiye yönelik sayıları taratarak, sıfırdan başlamanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp Web Nedir, Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Ülke Değiştirerek Google Play’de Uygulama Yüklemek

Google Play Store sistem olarak dünyanın her yerinde aynı olsa da her ülkenin kendisine göre içerikleri farklıdır. Bunun sebebi ülkelerin koymuş olduğu kısıtlamalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.