Anasayfa >> Gündem >> Google Adwords Flash Reklamlar Kalkıyor!

Google Adwords Flash Reklamlar Kalkıyor!

Dünya’nın en büyük reklam servisi olan Google Adwords yapılan açıklamaya göre flash tabanlı reklamlarının tamamen kaldırılacağını ve yeni tabanıyla fark yaratacağını belirtiyor.

Dünya devi Google, müşterilerine sunduğu  reklamcılık hizmeti olan Google Adwords’un 02 Ocak 2017 itibariyle tamamen kaldırılmış olacağını ve HTML5 tabanlı reklamları sunacağını açıklıyor. Yapılan çalışmalar devam ederken firma haziran ayında kısmi denemeye alacağı da verilen bilgiler arasında.

s-073173373584a80d3c4c936c14ac2b46e0dbf5b0Google geçen sene içerisinde flash tabanlı reklamları HTML formatına çevirmeye başlamıştı. Yapılan geliştirmeler sayesinde kullanıcı dostu haline gelen bu çalışmaların en başta gelen isimlerinden biriside youtube oldu! Sitenin neredeyse tamamı değişerek yeni bir tabana geçildi. Öncesinde HTML öncüsüydü artık HTML5 formatında devam ederek flashtan uzaklaştırıldı. Google şimdi bu geliştirmeleri diğer çalışma alanlarında da geliştirip, güzelleştirmek istiyor. Elbette bir anda olmayacak bu uygulama. Çalışmalar devam ederken ilk denemeleri kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle değiştirecek olan Google, 30 Haziran’da pilot uygulamaya geçecek. Müşterilerinin reklam tasarımlarını uygun bir hale getirebilmesi için süre tanınacak. Bu sürede 02 Ocak 2017’ye tekabül edecek. Bu altyapı ile reklamcılar epey zorlanacak gibi duruyor. Fakat geçtiğimiz yılda Google Adwords, bazı flash tabanlı reklamlarını karşıya yükleme işlemi yapılırken otomatik olarak HTML5 tabanına dönüştürmeye başlamıştı. Bu durum göz önünde bulundurulunca reklamcıların zorlanması söz konusu değil gibi gözüküyor.

Google Adwords’un Adwords Google+ sayfasından verilen bilgiye göre, Google Display Network ile DoubleClick Digital Marketing %100 HTML5 ‘e geçiş yapılarak değişikliklerin ilk deneyimlerinin 30 Haziran 2016 tarihinde başlayacağı belirtiliyor. 02 ocak 2017 tarihinden sonra ise Google Display Network veya DoubleClick üzerinden flash tabanlı reklamların artık çalışmayacağı ve yeni uygulamaya devam edileceği belirtiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Büyük Tehlike!Bilgilerinizi İfşa Ediyorlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Android 7.0 Nougat İle Gelen Özellikler Neler

Android 7.0 Nougat İle Gelen Özellikler Neler?

Android 7.0 Nougat ile birlikte yeni bir versiyon daha Android işletim sistemini kullanan cihazlar için ...

Bir Yorum

  1. cep telefonunda düzgün görünmüyordu en iyi olacak bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.