Anasayfa >> Tanıtım Yazısı >> Aşırı Gerilim Koruma Cihazı Neden Önemli

Aşırı Gerilim Koruma Cihazı Neden Önemli

Aşırı gerilim sadece yıldırım kaynaklı düşünülse de harmonikler, anahtarlamalar, kompanzasyon şalt hareketleri de aşırı gerilim oluşturabilir. Bu nedenle farklı ürünler aşırı gerilim koruma için geliştirilmiştir. İç yıldırımlık, parafudr, surgearresrer ve benzeri sistemler koruma için kullanılabilir. Data hatları, güvenlik kameraları, CCTV sistemler aşırı gerilim sonucu kartları yanmaktadır. Yine fabrikalarda PLC ve SCADA sistemleri aşırı gerilim sonucu zarar görebilmektedir.

aşırı gerilim sonucu yanan bir CCTV
aşırı gerilim sonucu yanan bir CCTV

Aşırı gerilim koruma cihazı yıldırım ve aşırı gerilimden korumadaÖrneğin otomasyon sistemlerinin korunmasında D sınıfı parafudrlar kullanılmalıdır.  Otomasyon sistemi kablolalama türü,haberleşme modülü türü profinet, ethernet,koaksiyel girişlerin konnektör biçimi, uydu sistemi sürekli frekansı, akü özellikleri gibi bir çok veri analiz edilip ürün seçimi gerçekleştirilmelidir. Bu noktada ise varistör teknolojisine sahip parafudrlar tercih edilmelidir.

Yıldırımdan Korunma Merkezi http://www.yilkomer.com olarak konusunda 10 yılı aşan sektör tecrübemiz, uzman mühendis kadrosu ile tesisinize ve sisteminize uygun ürün seçimi,projelendirmesi ve uygulaması noktasında ürünlerinde müşterilerimize hizmet sunmaktayız. Konu ile ilgili soru ve görüşleriniz için her zaman sitemizden bize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yabancıya Sigorta başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Göztepe Arçelik Servisi

Bozulan elektronik eşyalarınız, arızalı eşyalarınız ve bakım yapılması gereken elektronik eşyalarınız için teknik servis hizmeti ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.