Anasayfa >> Tanıtım Yazısı >> Yabancıya Sigorta

Yabancıya Sigorta

yabanci-saglik-sigortasiYeni bir makale, yeni bir gün. Bugün ne yazsam ne yazsam diye düşünürken yazacağım konuyu sonunda bulmuş bulunuyorum. Hadi hayırlısı. Bugün yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de yaşayabilmesi için ne gibi işlemler yapması gerektiğini, yasal zorunlulukları ve kimlerden porfesyonel destek alabileceklerini dilimizin döndüğü kadarıyla anlatamaya gayret, çaba göstereceğiz. Bu nedenle yazımızın başında demek istiyorum ki, yabancının artık bütün sorumlulukları firmaların omuzları altında.

Türkiye’de yaşamak isteyen yabancılar (farklı nedenleri olabilir. Oturum, çalışma, tatil vb.) yasal olarak oturum izni elde edebilmeleri için yapmaları gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Yabancı öncelikli olarak çalışabilecek bir danışmanlık firması bulması gerekiyor. Bu firma yabancıyı oturum izni elde edebilmesi için bazı yönlendirmeler yapacaktır. Danışmanlık firması yabancıya öncelikli olarak ikamet izni alabilmesi için bir yasayı anımsatacaktır. Bu yasa der ki; yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de oturum izni alabilmesi için öncelikli olarak yabancı sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Yabancı bu yönlendirmeyi aldıktan sonra, yapması gereken işlem ise bir sigorta acente firması bulmak ve konu hakkında daha detaylı bilgi almak, akabinde sağlık sigortasını en kısa sürede başlatmak olacaktır.

Yabancının ne gibi belgeler vermesi gerektiği, ne gibi yapılacak işlemler yapması gerektiği acente firmaları veya danışmanlık firması tarafından zaten bildirilecektir. Yabancı ikamet izni elde edebilmek için yabancıya sigorta faaliyetlerini yaptırdıktan sonra, danışmanlık firmasından oturum izni belgesi için başvurularının yapılmasına başlayabilir. Tabii ki konu hakkında dikkat edilmesi gereken daha bir çok konu mevcut olsa daha, firmamız sigortacınız kim ile çalıştığınız taktirde sizlere en kaliteli hizmeti, müşteri memnuniyeti garantileriyle sunacakları için mutlu bir deneyim elde etmiş olacaksınız. Konu hakkında daha fazla bilgi, detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret edebileceğini unutmamanızı rica ediyoruz.

Yabancıya sigorta konusunda uzman olan firmamız, yabancıların ihtiyaç duydukları zorunlu sağlık sigortası faaliyetlerini yürütüyor ve sizi en kısa sürede sigortalı yapıyoruz. Böylelikle ikamet izni gibi belgelerinizi almanız için önünüzde her hangi bir engel bulunmuyor. Sitemiz üzerinden daha fazla detay ve çevrimiçi başvuru gibi olanaklara sahip olabiliyorsunuz. Sitemizde konu hakkında aydınlatıcı makalelerde bulunmakta ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda bir çok hizmet seçeneğimiz mevcuttur. Daha fazla detay ve internet sitemize bağlanabilmek için altta bulunan site url ‘sini kullanabilirsiniz.

Yabancılara Sigorta: http://www.ikametsigortasi.net/

Bir önceki yazımız olan Yabancı Dil Bilmemek Artık Sizin İçin Sorun Değil başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Mehmet Kolbudak

Uzun yıllardır bir çok kurumsal firmada içerik yöneticisi, yazılım geliştirme uzmanı ve SEO danışmanı olarak görev aldım ve halen bir ajans'ta görevime devam etmekteyim. Bilgi ve tecrübelerimi Webmaster Hocam üzerinden sizlerle paylaşmaktayım.

İlginizi Çekebilir

Göztepe Arçelik Servisi

Bozulan elektronik eşyalarınız, arızalı eşyalarınız ve bakım yapılması gereken elektronik eşyalarınız için teknik servis hizmeti ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.