Anasayfa >> Sosyal Medya >> Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal Medyanın Önemi

Merhabalar, Bugün ki yazımızda sizlere Sosyal Medyanın Önemi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle herkesin kafasında yer alan şu soru işaretlerini bir ortadan kaldırmak isterim. Çok basit bir şekilde Sosyal Medya sitelerinden kısaca bahsedeceğim.

Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal Medya dediğimiz zaman kuşkusuz aklımıza ilk gelen Facebook ya da Twitter gibi popüler siteler gelmektedir. Nitekim bu bilgi de yeterince doğrudur. Bugün ki yazımızda sizlere Facebook ve Twitter gibi Sosyal medya platformları üzerinde başarılı olabilmenin ipuçları hakkında bilgiler verirken, aynı zamanda Sosyal Medyanın Önemini buradan anlatmaya çalışacağız.

..::SOSYAL MEDYA::..

Ziyaretçi olarak Google arama motoru sitesi üzerinden ziyaret etmiş olduğumuz sitelerin hemen hemen hepsinde Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarını görebilmekteyiz. Bu hesapların konulmasının sebepleri, sosyal medya alanında daha çok kullanıcı kitlesinin kendisini takip edebilme ve sürekli olarak kendi haberlerinden ya da yazmış olduğu makalelerden haberdar olmasını sağlamak amaçlı konulmaktadır.

Biz insanların özellikle yapmış olduğu bazı yanlışlar vardır. Bunlardan bir tanesi sabırsız olmamız ve birden kullanıcı kitlesine sahip olmamızdan geçmektedir. Bu işlem kesinlikle yanlış bir yoldur. Sitenize 100 kişi giriyorsa, 10 kişisi facebook sosyal medya veya twitter sosyal medya bölümünüzü takip ediyorsa bu başarıdır. Çünkü kullanıcıya yönelik bilgilerin var olduğu anlamı taşır. Çoğu sitede alakasız başlıklar ya da kullanıcı çekebilmek için sahtekar yollar üzerinden var olan sosyal medya hesaplarını zoraki olarak takip ettirmeye çalışırlar. Ama bilmezler ki onların size herhangi bir katkısı yoktur.

Bugün sizlere Sosyal Medya sitesinin önemini vurgulayacağız. Ama öncesinde Sosyal Medya sitesinde kullanıcı kitlesini nasıl doğru bir şekilde yönetmek gerekir bunu öğrenmemiz gerekiyor. Sosyal medya siteleri aracılığı ile paylaşmış olduğumuz konular her zaman kullanıcıların merak ettikleri, eğlenebildikleri, farklılık yaratabilen ve ilgisini çekebilen konular üzerine paylaşımlarda bulunmanız sizlere kısa süre içerisinde belli bir kullanıcı kapasitesini yakalama olanağı tanır. Aynı zamanda sahte hesaplarla Sosyal medya kitlenizi büyütmek yerine, az bir bütçe ile Facebook üzerinden reklam satın alabilir ve sayfanıza istemiş olduğunuz kullanıcı kitlesini çekebilme imkanı yaratabilirsiniz. Böylece 1 kullanıcı sayesinde onlarca kullanıcı kazanabilirsiniz. Bu işin altın ve vazgeçilmez tek kuralıdır.

Gelelim Sosyal Medyanın Önemi hakkında yer alan bilgimize.

Sosyal Medya platformları günümüzde en çok kullanılan ve çok fazla takip edilen sitelerdir. Burada yer alan kullanıcı kitlesine ulaşabilmek sitelerimiz açısından oldukça önemli bir durumdur. Çünkü bizlere ekstra olarak hit getirmesinin yanı sıra sitelerimizin markalaşması açısından oldukça önemlidir. Bir sitenin hit durumu kötü olabilir ama sosyal medya hesabı canlıdır. Bu sizin sitenizin değerinin artmasını sağlayacaktır. Çünkü orada var olan kullanıcı kitlesi sitenize doğrudan etki sağlayacaktır. Aynı zamanda Sosyal Medya siteleri sayesinde Google ‘da ön sıralama yükselmek daha kolaydır. Sosyal Medya platformları üzerinden alacağınız doğrudan bağlantı linkleri sayesine hem içerikleriniz google üzerine değer sağlamış olacak, hem de sitenize gelen doğrudan bağlantıyla birlikte hedef kelimelerinize yükselmiş olacaksınız.

Bir sonraki konumuz Facebook üzerinde, yapılacak olan paylaşımların önemi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bizi takip etmeye devam edin. Aklınızda merak etmiş olduğunuz soruları da yorumsal olarak bizlere ifade edebilir, çözüm yolu arayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Whatsapp Web Nedir, Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

WhatsApp Büyük Tehlike!Bilgilerinizi İfşa Ediyorlar

Whatsapp kullanıyorsanız şayet büyük bir tehlike altındasınız! Bütün bilgileriniz ifşa ediliyor. Whatsapp eklentisi olarak geliştirilmiş olan detaycı kimliği ile bilinen Whats Stats, tüm aktivitelerinizi açığa çıkartıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.