Twitter’da Kapatılan Hesabı Geri Açma

Hakkı Duman
3 Kasım 2013
10.253 Okunma
11 Yorum

askiya-alinan-hesap-twitter

Sosyal medya kralı Twitter’da hesabınız askıya mı alındı? İşte size çözümü!

Sosyalleşme konularında insanların tercih ettiği sosyal ağlardan birisi olan twitter’da da, günümüzdeki gibi bazı kurallar mevcuttur. Bu kuralları ihlal eden kişilerin hesabı Twitter tarafından askıya alınır. Askıya alınan hesaplar için Twitter’in koyduğu kurallar doğrultusunda itiraz etme hakkımız bulunmaktadır. Eğer hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığı düşünüyorsanız itiraz hakkınızı kullanmanız gerekmektedir. Twitter’da kullanıcılar için koyulmuş bazı katı kurallar bulunmaktadır. Takipçi konusunda Bir günde takip edebileceğiniz maksimum kişi sayısı 1000′dir. Günlük twit gönderme sınırı ise, 1000 adettir. Günde en fazla 250 Direkt mesaj gönderme hakkına sahipsiniz. Bunların yanı sıra günlük e-posta değiştirme sınırları da bulunmaktadır. Twitter kullanırken bir veya birden fazla kişiyi rahatsız etmiş olabilirsiniz. Sizi spam olarak şikayet ettikleri zaman hesabınız inceleme altına alınır. Yapılan bu inceleme sonucunda hesabınız ihtimaller doğrultusunda askıya alınmaktadır.

Peki böyle bir şeyle karşılaşınca ne yapılmalı?

Hesabınız Twitter’in koyduğu kurallar doğrultusunda iki türlü askıya alınabilir.

* Uyarı şeklinde askıya alınma.
* Uyarı almadan direk askıya alınır.

Uyarı verilen hesabı kolayca geri alabilirsiniz. Ancak uyarı almadan hesabınız direk askıya alındıysa itiraz hakkınızı kullanarak bazı formlar doldurmanız gerekmektedir. Uyarı olduğunda hesabınızın askıya alındığına dair bağlantıya tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelir.

Sayfada yer alan yukarıda ok işaretleriyle gösterilen kısımları işaretleyip doldurduktan sonra onaylayın. Ardından hesabınız aktif olacaktır. Ancak tweetler ve takipçilerin eski haline dönmesi 1 saati bulabilir. Eğer kırmızı kartla oyundan atılırsanız form doldurmanız gerekir. Formda ingilizceniz iyiyse ingilizce yazmanızı tavsiye ederim.

Formda yer alan en üstteki katergoriden suspended accound yani askıya alınmış hesap kategorisini seçiyoruz. Bir altında konu var. Oraya kendinize göre bir şeyler yazabilirsiniz. Description of problem bölümünde sorunu kısa ve anlaşılır bir dille ifade edin. Tam adınızı aşağıya yazın ve telefon numarası için en alttaki yeri boş bırakabilirsiniz. Hesabınızın eskisi gibi aktif olacağının garantisi yoktur. Twitter’in kullanım koşullarına göre hesabınız yöneticiler tarafından yeniden inceleme altına alınır.

Kapatılan hesabınız için itiraz etmek için Buraya tıklayınız.Yazar Bilgileri

hduman@hduman.com
7 yıldır internet ile uğraşıyorum. 7 yıl önce amatör olarak başlayan web serüvenime, bugün profesyonel olarak devam ediyorum. Bir çok web projesinde yer aldım ve abartısız yüzlerce web sitesi tasarladım.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

 1. sibel diyor ki:

  Ozur diliyorum ve twitterimin askidan kurtarilsin luttfen

 2. Copyright diyor ki:

  linke tıklayarak yardım isteyiniz.

 3. yarragimi yer diyor ki:

  Askıya alınma sebebi nedir sadece gezinen biriyim rahatsız etmem kimseyi

 4. selcuk atimdarr diyor ki:

  Twitter askıya alındı

 5. sena öncel diyor ki:

  ya 3 yada 2 defadan beri hesabım askıya alınıyoo lütfen yardım edinnnnn….

 6. AntalyaliAli diyor ki:

  2.seferdir askıya alındı.nasıl açılır.Metin ingilizce olduğu için çözemedim

 7. hatice keskin diyor ki:

  twitterim askıya alındı ve e postama bildirim gelmiyor yardımcı olurmusunuz

 8. nurullahseydam diyor ki:

  İki günde beşkere askıya aldılar.hesap açıyorum birkaç saatte askıya alınıyor bu şekilde beşkere askıya alınıyor hesabım

 9. Bayram diyor ki:

  Hesabım arasıra askıya alınıyor sebebinizde anlamıyorum çanakta zorlanıyorum yardımcı olurmusunuz

 10. mirayhan34 diyor ki:

  Hesabim askıya alındı bi türlü açamıyorum yardımcı olumsuz teşekkürler

 11. Ayşegül Aslann https://twitter.com/AyeglAslann1 diyor ki:

  twitterim açılsın