Anasayfa >> Seo >> Sosyal İmleme Uygulamalarını Terk Etme Zamanı

Sosyal İmleme Uygulamalarını Terk Etme Zamanı

İnternet kullanıcılarının sürekli değişen davranış ve eğilimleri arama motorlarını düzenli olarak algoritma güncellemesi yapmaya itmekte. Her algoritma değişikliğinde de mevcut seo çalışmalarımızı yeniden gözden geçirmek ve yeni algoritmalara uyumlu hale getirmek bu sektörde yaşayabilmenin altın kurallarından biri olmakta. Bütün bunlara rağmen yine de zaman zaman webmaster’ lar eskide kalan ve artık seo açısından hiçbir anlam ifade etmeyen bir takım demode seo uygulamalarını kullandıkları göze çarpmaktadır. Demode seo uygulamaları içerisinde olmasına rağmen halen sıklıkla kullanılmaya devam eden sosyal imleme hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Sosyal İmleme Nedir?

Sosyal İmleme, web kullanıcılarının beğendiği internet sitelerini sonraki zamanlarda hızlı bir şekilde yeniden ziyaret etmek için unutmamak adına işaretleme ve listeleme yaptıkları platformlardır. Sosyal imleme ile arkadaşlarınızın en çok hangi siteleri beğendiğini görebilir ve arzu ederseniz siz de bu siteleri inceleyerek beğendiğiniz takdirde siz de imleyebilirsiniz. Bu haliyle oldukça avantajlı görünen sosyal imleme sistemi belirli bir kıstas ve filtrelemeye bağlı olarak çalışmadığından dolayı zamanla başlardaki amacından saparak ilgisiz ve kalitesiz web sitelerinin yığınla olduğu bir platform haline gelmiştir. Geliştirilen son algoritmalar ile birlikte eskiden oldukça etkili bir seo çalışması olan sosyal imleme uygulamaları artık kullanıcılara hiçbir fayda sağlamayan bir sistem olup çıkmaktadır. Sosyal İmleme çalışmaları gelmiş olduğu bu son nokta ile arama motorlarının gözünde de herhangi bir değer ifade etmemektedir.

Sosyal İmleme Yerine Sosyal Medya

Peki, eskinin bu çok tutulan uygulamasının artık hiçbir işe yaramaması karşısında ne yapacağız? Cevap basit, tabiki sosyal medyayı kullanacağız. Sosyal medya uygulamalarının sosyal imleme yöntemlerine göre çok daha objektif olan ölçümleme kriterleri sebebiyle artık sosyal medya platformları Seo çalışmalarının yeni gözdesi olmuş durumda. Bu noktada kullanıcıların akıllarına peki, sosyal medyayı nasıl kullanacağız? Sorusu gelebilir. Bu konuda yapabileceğimiz birçok seçenek bulunmakta. Sosyal medyayı kullanarak takipçi sayınızı artırmak için düzenli olarak sosyal medya kampanyaları ve paylaşımlarda bulunarak bunu başarmanız pekala mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Facebook Hesap Oluşturma başlıklı makalemizde Facebook Hesap, Facebook Hesap Oluşturma ve Facebook Hesap Oluşturmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Google İle Mobil Uygulama Analizi Nasıl Yapılır?

Google Analytics İle Mobil Uygulama Analizi Nasıl Yapılır?

Son dönelmede mobil uygulamalar daha fazla ön plana çıkarken, Google bu konuda kullanıcıların yardımına yine ...

Bir Yorum

  1. Hocam Merhaba Sosyal İmleme Kullanarak Alınan Backlinkler Sanırım Çok Daha Önemli Hale Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ankara escort