Anasayfa >> Sosyal Medya >> Kullanmanız Gereken 5 Sosyal Medya Uygulaması

Kullanmanız Gereken 5 Sosyal Medya Uygulaması

Sosyal medya gösterdiği büyük gelişim sayesinde her kesimden internet kullanıcısının vazgeçilmezleri arasına girdi. Arkadaşlarımızla iletişimde kalmak, paylaşımlarda bulunmak, gündemi ve sektörleri takip etmek, gelişmelerden haberdar olmak ve çok daha fazlasını artık sadece sosyal medya kaynaklarını takip ederek gerçekleştirmek mümkün.

Ancak sosyal medyadaki popülerliğimizi artırmak, bilgi yönetimimizi iyileştirerek dezenformasyonu engellemek, değerlendirmek ve kendimizi doğru şekilde ifade edebilmek için bazı uygulamalardan uzak kalmamak gerekiyor.

Bu nedenle hem en çok kullanılan artık zaruri hale gelmiş sosyal medya web uygulamalarından hem de yakın zamanda büyük gelişim göstermesi beklendiğinden uzak kalmamanızı tavsiye ettiğim 5 web uygulamasından bahsetmek istiyorum.

kullanılması gereken sosyal medya uygulamaları
kullanılması gereken sosyal medya uygulamaları

Facebook
En Popüler Sosyal Medya Uygulaması

Her ne kadar artık duymayan kalmadı diye düşünsem de Facebook’ta yer almanın ve kendinizi burada iyi bir şekilde ifade edebilmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerek. Elbette bütün hayatımızı Facebook başında geçirmek arzu edilen bir durum değil ancak sosyal medyada en iyi şekilde kendinizi temsil etmek artık kaçınılamaz bir hale geldi.

Twitter
Anlık Durum Güncellemesi Takip Uygulaması

160 karakter sınırıyla “tweet”ler atabildiğiniz Twitter Dünya’nın her yerinde çok çeşitli amaçlar için başarıyla kullanılıyor. Reklam kampanyalarından tutun da siyasi hareketlere, afetlere, günlük hayata kadar pek çok iletişim ihtiyacını başarıyla karşılayabilen en iyi sosyal medya uygulamalarından birisi olduğuna dair şüphem yok.

Linkedin
Profesyonel İş Hayatı Sosyal Medya Uygulaması

Özellikle profesyonel ve akademik hayata adım atanların ya da atmak isteyenlerin en aktif olarak sosyal ağlarını genişletmelerini sağlayan LinkedIn günden güne popülerliğini artırıyor. Pek çok kurum işe alımlarda çalışanların CV dosyalarını incelemek yerine LinkedIn profillerini kontrol etmeyi de tercih eder hale geldi. Ayrıca her sektöre ait tartışma gruplarını kullanarak sektörel bilgi ağınızı da genişletebilirsiniz.

Klout
Sosyal Medya Reyting Uygulaması

Eğer sosyal medyada gerçekleştirdiğiniz paylaşımların takipçileriniz üzerinde ne kadar etkili olabildiğini ölçmek ve bunu bir süreç içerisinde puan olarak görmek istiyorsanız Klout sosyal medya skor analizi uygulamasını denemelisiniz. Ayrıca sosyal medya içerisinde nasıl bir kullanıcı olduğunuzu farklı kriterleri değerlendirerek size sunan Klout popülerliğini ölçmek isteyenlerin kullanabileceği en iyi uygulamalardan bir tanesi.

Pinterest
İçerik Favorileri Belirlemek İçin Sosyal Medya Aracı

Pinterest henüz çok yeni ve sadece davetiye ile üye alan sosyal medya uygulamalarından birisi. İnternet üzerinde yer alan beğendiğiniz şeyleri Pinterest panolarınıza kolayca iğneleyebiliyorsunuz ve bunları diğer kullanıcılarla kolayca paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca Facebook ve Twitter ile de entegre olarak çalışabilen uygulama zaman tünelinizde Pinterest aktivitelerinizi belirten bir uygulama açıyor. Davetiye isteme bağlantısını kullanarak e-posta adresinizi girerseniz Pinterest birkaç gün içerisinde davetiyenizi gönderecektir.
Belki de sayamayacağımız kadar çok sosyal medya web uygulaması internette kullanmanız için sizler bekliyor. En temel uygulamalardan bahsettiğim bu yazımda yer alanları verimli bir şekilde kullanırsanız sosyal medyada en iyi şekilde kendinizi temsil etme ve bilgi kirliliğini kontrol etme olanağını bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

WhatsApp Büyük Tehlike!Bilgilerinizi İfşa Ediyorlar

Whatsapp kullanıyorsanız şayet büyük bir tehlike altındasınız! Bütün bilgileriniz ifşa ediliyor. Whatsapp eklentisi olarak geliştirilmiş olan detaycı kimliği ile bilinen Whats Stats, tüm aktivitelerinizi açığa çıkartıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.