Anasayfa >> Tanıtım Yazısı >> İngilizce Seviyelerinin Özellikleri

İngilizce Seviyelerinin Özellikleri

İnsanlar yaşamları boyunca birincil iletişim kaynakları olarak dili gösterebiliriz. Her toplumun kendine özgü bir anadili bulunmasının iletişimlerini kolaylaştırmaktadır. Ama ülkeler arası iletişim artması ile ortak bir dil seçilen İngilizce bilinmesi artık günümüzde zorunluluk halinde gelmiştir. İngilizce dili öğretilirken belli İngilizce Seviyeleri bulunur. İngilizce öğrenmek isteyen insanlar öncelikle öğretmenler tarafında yapılacak olan seviye tespit sınavına girerek ne durumda olduklarına dair bilgi alabilirler. Ülkemizde yabancı denince akla İngilizce gelmekte ve ilkokul çağlarından başlayarak okullarda İngilizce eğitimi verilmektedir. Bu yüzden her kişinin temel bir düzeyde İngilizceye hâkimliği vardır. İngilizce seviyeleri hakkında merak edenler için öncelikle İngilizce temel düzey orta düzey ve ileri düzey olarak üç bölüm de karşınıza çıkmaktadır. temel seviye olarak Beginner ve Elementary, orta seviye olarak Pre-Intermediate ve Intermediate, ileri seviye olarak Upper-Intermediate ve Advanced sıralamak mümkündür.

Temel seviyelerde özellikle Beginner seviyesinde ingilizce aşinalığı bulunur ama kişi kalıp bilgisine sahip olmadığı için karşısında konuşan kişileresin kurdukları cümleleri anlayamaz ve cevaplayama. Bu kişilerin cümle dağarcıkları da oldukça azdır. Bunun yanı sıra Elementary seviyesinde öğrenim gören bir birey kalıp bilgisini öğrenmeye başlar ve zaman için de kelime dağarcığını da arttırır. Orta seviyelerde ise kalıpların tamamının öğrenilmesi ve karşısındaki kişilerin tane tane konuşmalarında cevap verebilme özelliklerine sahip olmaları dikkat çekmektedir. İleri seviye olan kişilerin kelime dağarcıkları ve kelimeleri telaffuzları bir hayli gelişmiş ve karşıdaki kişilerle aktif bir şekilde konuşabilir hatta sohbet edebilirler. Bunun yanı sıra İngilizce her zaman pratik yapmayı gerektiren bir dil olduğu için İngilizce kitapları okuma alışkanlıkları da edinebilirler. Kitaplarda yazılı olan cümleleri iyi bir şekilde anlayıp çeviri yapabilme özelliğine sahiptir.

Konuşma kısmında kelime dağarcığını geliştirmek ve cümle içinde kullanmak isteyen kişiler sürekli pratik yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra kelime ezberleme konusunda kişilere sunulan pek çok yöntem bulunur onlardan kendilerine en uygun geleni kullanabilirler. Günümüzde İngilizce öğrenmenin bir sürü yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında en sık karşımıza çıkan online eğitim sistemidir. Bu sistem sayesinde kişiler konuşarak İngilizce öğrenimini zevkli hale getirmektedirler. Ayrıca yapacakları pratik sayesinde hızlı bir ilerleme kaydedebilirler. Sadece konuşma bazlı değil ayrıca dilbilgisi konusunda gereken bilgiyi de edinme hakkına sahip olacaklardır. Dili tek taraflı değil hem yazma hem de konuşma alanında büyük bir avantaja sahip olacaklar. Yöntemin en iyi avantajı karşıdaki hocaların anadilinin İngilizce olması ve kişilerin ders esnasında ya da konuşma esnasında anında hatalarının düzeltilmesini sağlanmasındır. Böylelikle kişiler daha hızlı bir öğrenim sağlayacaklardır. İngilizce hayatımızın her alanında bize fayda sağlayan bir dildir. Özellikle turizm mesleği ile uğraşan kişiler hem özel hayatlarında hem de iş hayatlarında İngilizce bilmek hayatlarına oldukça katkı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Günümüzde Öğrencilerin Durumu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Bosch Teknik Servisi

Beyaz eşyaların yaşam alanlarımızda önemli bir yeri vardır. Özellikle de evlerimize buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ankara escort