Anasayfa >> Gündem >> Google Dronelerle İnterneti Getiriyor

Google Dronelerle İnterneti Getiriyor

Google her geçen gününü dolu dolu harcıyor. İnternet temel olarak altyapısal olarak kablolar aracılığıyla dağıtılıyor. Fakat bu durum yakında değişecek. Teknoloji devleri bu konu üzerinde ciddi mesailer harcıyorlar.

Facebook ve Google gibi iki dünya devi şirketi örnek gösterebiliriz. Hakikaten çok ciddi yatırımlar ile mesailerini teknoloji için harcıyorlar demek tam yerinde olur. Facebook’un bu bağlamda Aquila isimli güneş enerji sistemiyle çalışan bir uçağını  yakın zamanda görmüştük. Facebook yapmış olduğu resmi açıklamada ise bu uçağın gökyüzünden internet sağlayıcısı görevi sağlamak için geliştirdiğini belirtmişti. Şimdilerde ise Google bu konu ile ilgili bir adım attı. Benzer bir proje ile yakın zamanda döneceklerinin sinyali verildi.

GoogleGoogle’ın balonlarla interneti sağlama projesi, yani ”Protect Loon” isimli projenin ardından ”SkyBender” isimli yeni bir proje ile ortaya çıktı. Gündeme oturan bu proje hakkında proje sızdırıcılar da iş başında elbette! Projenin temeli güneş enerjisine bağlı. Bu güneş enerjisi ile çalışan uçaklar 5G internet sağlama projesi olan SkyBender için test uçuşları çoktan başladı bile. Evet yanlış duymadınız dünya devi test uçuşlarına başladı!

The Guardian ‘ın yapmış olduğu habere göre ise Project SkyBender, şu an 4G internet hızlarının yaklaşık olarak 40 katı seviyesinde hizmet verebilmek için kolları sıvadı. Milimetre dalaga tabanlı bir sistem olarak geliştirilen SkyBender projesi için Google’ın şimdiden Amerika’nın New Mexico eyaletinde yaklaşık 1.300 metrekare alanda bir hangar kiraladığı ve bu hangar bölgede test uçuşları gerçekleştirdiği belirtildi. Bu bölgenin Virgin Galactic’e ait olduğu belirtiliyor. Projenin bütün özel testleri bu alanda gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Galaxy S7 İle Galaxy S7 Edge Görüntüleri Sızdırıldı başlıklı makalemizde Samsung, Samsung Galaaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Ne zaman çıkıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Android 7.0 Nougat İle Gelen Özellikler Neler

Android 7.0 Nougat İle Gelen Özellikler Neler?

Android 7.0 Nougat ile birlikte yeni bir versiyon daha Android işletim sistemini kullanan cihazlar için ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ankara escort