Anasayfa >> Seo >> Gerçek Zamanlı Bir Google Penguen Algoritması

Gerçek Zamanlı Bir Google Penguen Algoritması

Google arama motorunun Penguen Algoritması amacı ile ilgili planları çok büyük! Etik bir şekilde SEO uygulamayanların korkulu rüyası olmayı başaran bu algoritma yakın bir zaman içerisinde gerçek zamanlı bir şekilde de çalışmaya başlayacak. Google’da çalışmakta olan Garry Illyes’in SMX East Fuarı kapsamında söylediklerine kulak verecek olursak bu senenin sonuna doğru Penguen’in gerçek zamanlı bir şekilde işlem yapabilme kapasitesine sahip olacağını söyleyebilmek hiç de yanlış olmuyor. Temmuz ayının içinde, gerçek zamanlı olarak çalışan bir Penguen Algoritmasının gün yüzüne çıkmasına daha çok uzun aylar olduğunun haberini almıştık. Illyes olabildiğince temkinli bir şekilde davranıp kesin bir tarihi vermek istememiş idi.

Gary IIlyes’in ifade etmekte olduklarına göre ise Penguen algoritması gerçek zamanlı bir biçimde hizmet vermeye artık başlayacak. Bu da Google arama motorunun, bir bağlantının kaldırılmış olduğunu ya da disavowed olduğunu algılamış olduğunda gerekli işlemleri hiç bir şekilde zaman kaybetmeden yapabileceğinin anlamına gelmekte. Bu durum hem iyi hem de bir yandan kötü bir haber. Herhangi bir şekilde yanlış SEO çalışmasında bulunmuş olduğunuzda kısa bir süre içerisinde çok kolay bir şekilde penaltı alabileceksiniz. Aynı zaman içerisinde olumlu yönde yapılmış olan SEO çalışmaları ile de verilmiş olan penaltıdan kısa bir süre içerisinde kurtulabileceksiniz.

Bu neden ile SEO çalışmalarının etki süresinin olumlu ve de olumsuz anlamda çok daha hızlı bir şekilde sonuçlar verebilecek olduğunu da söylemek gerekir ki, Bu durum da çalışacak olduğunuz çeşitli seo firmalarının ve de firmalarda bulunan veya free lancer çalışmakta olan seo uzmanlarının profesyonelliğinin sınırlarını zorlayabilecek çok önemli bir gelişmedir. Artık sektörde yer alan seo firmalarının ise SEO uygulamalarının gerçekleşmesi amacı ile 8 ila 10 ay benzerindeki bir süre çalışılması gerekebilir benzerinde bulunan ifadelerden kesin bir şekilde kaçınması gerekecektir. Çünkü bu yeni sisteme girecek olan algoritma ile birlikte 2 ila 3 hafta arasında bile gerçekleşmiş olan bütün değişimler çok rahat bir şekilde ve hızlıca gözlemlenebilecektir.

Bir önceki yazımız olan Forumları kullanarak backlink alma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Google Dostu İçerik Nasıl Oluşturulur?

Google Dostu İçerik Nasıl Oluşturulur

Google, web sitesi yöneticileri için bilgi vermekten kaçınmazken, Google ile barışık olmak isteyenlerin bu içeriklere ...

Bir Yorum

  1. Görkem Kahraman

    Bu googlenin algoritması gerçekten çok farklı her seferinde farklı bir algoritmayla ve farklı bir mantıkla ortaya çıkıyor ve buda beni oldukça şaşırtıyor. Bir insanın bile yapamayacagı algoritmayı google yapıyor vallahi pes. Ama bu algoritmayı öğrendiğim iyi oldu hiç değilse bilgi sahibi olurum 😀 teşekkürler webmaster hocam vallahi sizin sayenizde öğreniyoruz üç beş bişeyler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ankara escort