Anasayfa >> Oyun >> Fallout 4’ün Türkçe İle İlgili Seslendirmeleri 4 Sene Sürmüş

Fallout 4’ün Türkçe İle İlgili Seslendirmeleri 4 Sene Sürmüş

Bethesda oyun şirketi seslendirmeleri bu defa çok fazla ciddiye alıyor. Fallout 4 oyununun belki de en şaşırtıcı özelliklerinden bir tanesi ilk defa bir Bethesda Game Studios oyunu içerisine konuşan ana karakteri yönetecek olmamızdır. Uzaktan bakıldığında pek önemli bir değişiklik gibi görünmeyebilir ancak Bethesda Game Studios’un yapmış olduğu bu yeni hamle oyun geleneklerini kökünden çok farklı bir şekilde değiştiriyor.

Hatta bu olay o kadar çok ciddiye alınıyorki seslendirmeler amacı ile ekip tam 4 senedir aralıksız bir şekilde çalışmalarını devam ettiriyormuş. Stüdyonun en son oyunu olan The Elder Scrolls V: Skyrim’in de seslendirmeleri fazlası ile başarılı idi ancak kısıtlı kastı sebebi ile devamlı olarak aynı kişilerin seslerine denk gelmekteydik. Bu defa ise Bethesda Game Studios kendini bu konuda geliştirmeye fazlası ile kararlı gibi görünmekte.

Fallout 4 oyunu, 10 Kasım 2015 tarihinde PC ile birlikte PS4 ve de Xbox One için resmi bir şekilde satışa sunulacak.

10 Kasım 2015 tarihi içerisinde Xbox One ile birlikte PlayStation 4 ve de PC platformları için çıkışını yapması beklenmekte olan Fallout 4 oyununun alan genişliği de resmi bir şekilde belli oldu. Microsoft şirketinin resmi sitesinden yapmış olduğu özel bir açıklamaya göre serinin yeni üyesi olan Fallout 4 oyunu, 28.12 GB’lık çok özel bir boş alan istiyor.

Bazı öteki oyunlar ile karşılaştırılmış olduğunda kapladığı alan olarak çok ufak kalmakta olan bu özel yapımın geliştiricileri ise bunu hiç bir şekilde dert etmiyor olduklarını da söylediler. Fallout 4 oyununun geliştirici şirketi olan Bethesda Game Studios, bunu dert etmemelerinin sebebini ise şu şekilde açık bir şekilde özetledi: “ Bugün içerisinde elimizde var olan teknoloji ile yapılmış olan çok kaliteli sıkıştırmalar, oyunların oynanabilirlik ve de güzelliklerini hiç bir şekilde bozmaz. Daha az bir şekilde olan alan gereksinimi ile birlikte çok daha güzel oyunlar da çok kolay bir şekilde yapılabilir. “

Bir önceki yazımız olan Oyun Devi Nintendo'nun Kuruluş Hikayesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Aksiyon Oyunları

Macera Tutkunları için Aksiyon Oyunları

İnternetin hayatımıza girmesiyle beraber her işimizi sanal ortamda halleder olduk. Alışverişten arkadaş bulmaya, emlak alım ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.