Anasayfa >> Sosyal Medya >> Facebook Hesap Oluşturma

Facebook Hesap Oluşturma

Facebook Hesap Açma

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi olarak günümüzde yer alan Facebook, bizlere çok yönlü hizmetler sunmaya devam etmektedir. Facebook üzerinde hesap açmak isteyen ve bilmeyen kullanıcılarımız için bu makalemizi yazmaya karar vermiş bulunmaktayız. Facebook üzerinde hesap açabilmek için mevcut kayıtlı bir e-posta adresine ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu işlemleri sırasıyla maddeler halinde sizlere belirtmek istiyoruz.

Facebook Hesap Oluşturma

  • Com sitesine giriş yaparak ana sayfada ekranlarda gözüken hızlı kayıt ol bölümü üzerinde yer alan Kullanıcı adı, ( Adı Soyadı ) kişisel bilgiler, E-Posta adresi, Doğum tarihi, Cinsiyet bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
  • Yukarıda yer alan maddedeki bilgileri doğru bir şekilde girilmesinden sonra Facebook üzerinde ikinci adıma geçmiş olacaksınız. Bu kısımda sizlerden profilinize ait olan isim, Profil resmi ve mevcut arkadaşlarınızın bulunduğu E-Posta adresiniz üzerinden etkileşim sağlayabilmesi ve tanıdıklarınızın bulunabilmesi adına bilgiler yer alacaktır. Buraya bilgileri girmeniz halinde mevcut postanızda kayıtlı olan arkadaşlarınız Facebook üzerinde yer alıyorsa iletişim kurulma işlemi tamamlanacaktır.
  • Bu iki işlemi başarıyla yapmanız halinde son olarak Facebook hesabımızı aktif hale getirebilmek için mail onay işlemini tamamlamak kalıyor. Bu işlemi tamamlamak için Facebook hesap açma işlemini yaparken kullanmış olduğumuz mail hesabınıza giriş yaparak sizlere gönderilmiş olan Facebook tarafından onay mailine tıklamanız ve hesabınızı aktifleştirmeye yarayacak olan uzantı linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Sizlere burada Facebook hesabı açmanız sırasında gerekli olan bilgileri vermeye çalıştık. Bazı arkadaşlarımızda Facebook üzerinde hesap açmak değil de, var olan hesaplarının silinmesine yönelik bir takım araştırmalar yapmaktadır. Yazımızın devamında da sizlere Facebook’u nasıl kapatabilirsiniz, nasıl hesabınızı silebilirsiniz bununla ilgili bilgiler vermeye çalışalım. Facebook bünyesinde yaklaşık 800 milyar hesabı barındıran, Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sosyal medya üzerinde hesabınızı iptal etmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız maddeleri doğru bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Facebook Nasıl Kapatılır?

  • Öncelikli olarak Facebook’a kapatmak istediğiniz hesabınıza giriş yaparak işleme başlıyoruz. Facebook hesabı ile giriş yapınız.
  • Facebook hesabınızı kapatmadan önce bilmeniz gereken durum, hesabınıza kayıtlı olan sayfalar, beğeni toplulukları ve tek yönetici olarak sizlerin bulunması durumunda bu hesaplarınızın da silineceğini bilmenizde fayda vardır.
  • Facebook hesabınızı silmeden önce ilk olarak mevcut uygulamaların silinmesi gerekmektedir. Mevcut uygulamaları silmek için ayarlar bölümünde yer alan uygulamalara giriş yaparak uygulamalarınızı silebilirsiniz.

Uygulamaları başarılı bir şekilde silme işlemi sonrasında aşağıda vermiş olduğum yazıya tıklamanız gerekmektedir.

Hesabınızı silmek için buraya tıklayın.

Bu yazıya tıklamanız sonucunda karşınıza güvenlik aracı sistemi çıkacaktır. Popup olarak karşınıza çıkmış olan servise şifre bilgilerini güvenlik açısından girmeniz gerekmektedir. Şifreyi girmeniz halinde hesabınızın kapanması için talep etmiş olacaksınız. Bu işlemi tamamlamanız ile birlikte 15 gün ( 2 Hafta ) boyunca hesabınıza giriş yapmamanız gerekmektedir. 15 gün sonunda hesabınız otomatik olarak silinecektir.

Bir önceki yazımız olan İnstagramda 6 adımda ürün satışı yapmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

WhatsApp Büyük Tehlike!Bilgilerinizi İfşa Ediyorlar

Whatsapp kullanıyorsanız şayet büyük bir tehlike altındasınız! Bütün bilgileriniz ifşa ediliyor. Whatsapp eklentisi olarak geliştirilmiş olan detaycı kimliği ile bilinen Whats Stats, tüm aktivitelerinizi açığa çıkartıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.