Anasayfa >> İnternet >> En Gözde Google Chrome Eklentileri

En Gözde Google Chrome Eklentileri

Tarayıcıyı Zenginleştiriyor

Bir tarayıcı, nasıl tarayıcıdan öte konuma gelir? Google Chrome bunun en büyük örneği… Geliştirilen Google Chrome eklentileri tarayıcıyı zenginleştirmek ile kalmıyor, aynı zamanda tarayıcının hız bakımından herhangi bir negatif durumla karşılaşmasına engel oluyor. Google Chrome’u çıktığı, piyasaya sürüldüğü andan itibaren birçok kullanıcının ilk tercihi yapan unsurların başında çoğu zaman bu eklentiler geliyor. Bu yazımızda adından söz ettiğimiz bu eklentilerin en favori olanlarını sizlerle paylaşacağız. Bu sayede hem kullandığınız tarayıcıyı zenginleştirebilecek, hem de büyük ölçüde zaman kazanacaksınız çünkü bu eklentilerin birçoğu manuel olarak uzun bir sürede gerçekleştirilen işlemleri otomatik olarak saniyeler içerisinde gerçekleştiriyor.

MxHero

Kullanışlı Google Chrome eklentileriarasında en dikkat çeken programlardan bir tanesi MxHere programı… Gmail ile birlikte hareket etmesini sağlayabileceğini bu program sayesinde işleriniz çok kolaylaşabilir. Zamanlı bir şekilde posta atmak, kendini imha edecek bir posta göndermek ya da mail gönderdiğiniz kişileri dönüş yapmaları konusunda ara ara uyarmak… Bu işleri ve daha fazlasını MxHero sizin için yapıyor.

PanicButton

Genellikle masabaşı iş yapanların bu programa ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Özellikle patronunuz sizin Facebook’a, Twitter’a girmenize izin vermiyor, iş yaparken bir yandan da sanal camiada gezinmenize ses çıkartıyorsa… Bu panik butonuna tıkladığınız an sekmeler gözden kaybolacak ve tekrar tıkladığınız an olduğu haliyle karşınıza geri gelecek. Bu sayede internette özgürce yer alacaksınız!

TabSnooze

Daha önce kullananlar bilirler ki en gözde Google Chrome eklentilerinden bir diğer, TabSnooze isimli programdır. Çok sekme açanların, bir ya da iki sekme ile işlerini bir türlü göremeyenlerin programı olan TabSnooze sayesinde, sekmeler arasında kaybolarak işlerinizi yarım bırakmayacaksınız. İstediğiniz sekmeler, istediğiniz saatte önünüze gelir ve bu sayede, onlarca sekme açmak ve bu sekmeleri ihmal etmek zorunda kalmazsınız. İşlerinizi tam vaktinde görürsünüz. Bu da verimliliği arttıran bir unsue…

Gmail Offline (İnternetsiz Gmail!)

En iyi Google Chrome uygulaması olmaya aday bir uygulamadan, bir eklentiden bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz programın adı Gmail Offline… Bu eklenti sayesinde çevrimdışı olduğunuz vakitlerde bile e-mail düzenleyebiliyor, silme ve arşivleme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Basit bir ara yüz ile gelen bu eklenti sayesinde tekrar online hale geldiğinizde, program Gmail ile senkronize bir halde yaptığınız değişiklikleri uyguluyor.

crxMouse

Google Chrome uygulamalarıhiç şüphesiz hayatın basitleşmesi ve kolaylaşması noktasında önemli uygulamalar… Sadece bu nokta da değil, hayatın zevkli ve eğlenceli bir hal alması noktasında da bariz uygulamalar olarak göze çarpıyor bu eklentiler… Mesela Mouse kullanmak hoşunuza gidiyorsa, crxMouse programı tam size göre… Bu uygulama sayesinde Mouse ile neler yapabileceğinize dair fikir sahibi olacaksınız! Çizgi çizer gibi işlemler yapacak, Mouse ile adeta dans edeceksiniz. Mouse ile sağ tıklayıp imleci aşağı sürüklediğinizde sayfa aşağı doğru hareket etsin istemez misiniz? Ya da aynı işlemi sola çizgi çekerek sayfayı bir önceki sayfaya getirmek? Bu uygulama sayesinde kolayca anlayabileceğiniz gibi klavyenin işlem alanı daraltılıyor ve Mouse’un bütün işlevleri güçlendiriliyor ve hızlandırılıyor. Tabii ki bir de bu işlemleri özelleştirme imkanınız var. Hangi hareketlerin sonucunda hangi işlemlerin uygulanacağını tamamen siz belirliyorsunuz. Patron sizsiniz, Mouse önünüzde… Harikalar yaratmak için çok vaktiniz var! Google Chrome eklentisi olarak gelen crxMouse programı sayesinde bu saydığımız işlemleri ve daha fazlasını Mouse kullanarak yapmak mümkün… Google Chrome eklentileri günden güne geliştirilmeye devam eden eklentiler olduğu için önümüzdeki günlerde bizleri ne tür eklentilerin beklediğini tahmin bile edemiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Virüslerinden Korunma Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

Facebook ‘un Belalı Virüsü GRAPH API EXPLORER Nedir? Nasıl Kurtulursunuz?

Facebook üzerinden gelen bu tarayıcı virüsü genelde herhangi bir arkadaşınızın sizi etiketleyip ''yorumda sizden bahsetti'' şeklinde bir uyarı almanız ile başlar. Etiketlendiğiniz bildiriye baktığınızda ise dikkat çeken bir başlık ile gündem olayının video görselidir. Fakat bir video değildir. Videoyu paylaşan Graph apı explorer isminde gözükür. Tıkladığınızda ise bu can sıkıcı virüs karşınıza çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ankara escort