Anasayfa >> Gündem >> Çay Makinesi Mi Çaydanlık Mı?

Çay Makinesi Mi Çaydanlık Mı?

çay makinesiKullanmış olduğunuz çaydanlık eskidiyse, mutfak eşyalarınızı yeniliyorsanız yada yeni bir evi dizmeye karar verdiğinizde, mutfağınıza da çay yapmak için bir eşya olduğuna ihtiyaç duyuyorsanız, bu durumda pek çok seçeneğiniz var. İnternet üzerinde özellikle bazı hanımlar genel olarak çaydanlık kullanarak çay yapmaktadırlar ancak işlerini kolaylaştıracak ve maliyeti çok daha düşük olan çay yapma, ısıtma, kaynatma sistemleri de bulunmaktadır. Buna rağmen klasik, standart bir çaydanlığın avantajları ise oldukça minimize kalmaktadır. Bu yazımızda  mi çaydanlık mı kararsızlığına son veriyoruz.

 

Neden Çay Makinesi Modelleri Tercih Ediliyor?

Günümüzde artık pek çok evde bilinçli hanımların çay yapma makinesi kullandığını görebilirsiniz. Bunun pek çok nedeni var. Eskiden günlük hayatımızda bu kadar çok kullanılmayan bu cihazların birden bire hızlıca yayılmaları ve insanların demlik yerine bu araçları kullanarak çay demlemelerinin pek çok nedeni var.

 

  • Daha hızlı olmaları. Özellikle çayın kaynama hızı ve belli bir sıcaklık seviyesinde sürekli olarak kaynar bir şekilde bekletilebilmesine olanak sağlaması, her an her yerde ve her zaman sıcak bir şekilde çay servisi yapabilmenizi veya tüketebilmenizi sağlar.
  • Daha ekonomik olması. Daha ekonomik olmaları hiç şüphesiz bir gerçektir çünkü bir elektriksiz çaydanlığın kaynatılması için tüp masrafı yapmanız gerekir halbuki bu cihazlar elektriğinizin faturasına % oranında son derece az yansır ve sonuç olarak ekonomiktir.
  • Daha pratik olmaları. Kullanımı kolay ve sadece çay yapmak amacıyla geliştirilmiş bu cihazlar sayesinde kısa sürede defalarca çay yapabilir, aynı zamanda onlarca bardak çay servisi de yapabilirsiniz. Tabii bu birazda tercih edeceğiniz modelin kazan genişliğine bağlıdır.

 

Tüm bu özelliklerin yanı sıra çay yapma makinesi sahip olduğu tasarım seçenekleri ile de dikkat çeker. Farklı tasarım modellerine sahip olan pek çok çay ısıtma makinesi bulabilirsiniz. Eğer satın almaya karar verirseniz, uygun fiyatların yanı sıra her an her yerde sıcak çay içme keyfini yaşayabileceğiniz detaylı ısıtma özelliklerini de sunan elektrikli çaydanlık modellerini bulabilirsiniz.

 

Tüm bunların yanı bir çaydanlığın kafe, kafeterya gibi alanlarda kullanımı neredeyse imkansız iken çay makinesi bu alanlarda rahat bir şekilde kullanılabilir özelliğe sahip ve hatta pek çok ofis, iş yerlerinde de kendi çayınızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Eğer daha büyük endüstriyel mutfak olarak tanımlanan kantin gibi sosyal mekanlar için bir çay yapma makinesine ihtiyaç duyuyorsanız bunun için çay kazanı modellerine bakmalısınız.

 

Çay Kazanı Nedir?

Çay kazanı sistemi genişliklerine göre ayrılan, bir çeşit su ısıtma aynı zamanda çay yapma sistemidir. Bu kazanlar pek çok insana aynı anda seri bir şekilde çay servisi yapabilme olanağını sunmaktadır. sayesinde dakikada onlarca bardak çayı servis edebilirsiniz.

 

Çay kazanının en önemli özelliği ise birden çok fazla demliği ısıtabilmenizdir. Bu kazan sistemlerinin pek çoğu elektrikli çalışır ve bir kısmı da tüp desteklidir. Sonuç olarak ekonomik olduğu için bugün hemen hemen tüm kıraathane, kafe ve benzeri mekanlarda görebilirsiniz. Tasarım seçenekleri sınırlı olsa da, beklediğiniz performansı sunacak, endüstriyel ve profesyonel iş amaçlı kullanım olarak son derece idealdir.

 

Çay kazanı modeline alternatif olarak  modellerine de bakabilirsiniz. Bu en iyi alternatif ve çok daha fazla model seçenekleri ve uygun fiyatları görmek için www.onlinemutfak.net sitesine bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android mi? İOS mu? Büyük Rekabeti Açıklıyoruz başlıklı makalemizde android, google ve iosiblackberry hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet Kolbudak

Uzun yıllardır bir çok kurumsal firmada içerik yöneticisi, yazılım geliştirme uzmanı ve SEO danışmanı olarak görev aldım ve halen bir ajans’ta görevime devam etmekteyim. Bilgi ve tecrübelerimi Webmaster Hocam üzerinden sizlerle paylaşmaktayım.

İlginizi Çekebilir

Ülke Değiştirerek Google Play’de Uygulama Yüklemek

Google Play Store sistem olarak dünyanın her yerinde aynı olsa da her ülkenin kendisine göre içerikleri farklıdır. Bunun sebebi ülkelerin koymuş olduğu kısıtlamalardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ankara escort