Anasayfa >> Gündem >> Android 6,0 Hüsrana Uğrattı

Android 6,0 Hüsrana Uğrattı

Android 6,0 Marshmallow, çıkalı dört ay oldu. Android güncellemeleriyle sınıfta kalan sistem yerinde saymaya devam etti.

Google, android işletim sisteminin sürümlerinin en güncel olmak üzere kullanım istatistiklerini yayınladı. Bir aylık zaman aralığında Lollipop ‘un dikkat çeken bir büyümede olduğu anlaşılıyor. Öte yandan en son çıkan sistemlerden birisi olan Marshmallow sürümü ise yerinde sayıyor diyebiliriz. Hatırı sayılır bir artış mevcut.

Google’ın yayınladığı istatistiklere göre Android 6,0 ile Marshmallow dört aylık olmasına rağmen, Android cihazların sadece yüzde 1.2 si bu sistem ile çalışıyor. Geçen aya göre sadece 0.5 artış göstermiş. Google’ın yayınladığı o rapor ise şöyle;

Android 6,0

Marshmallow’un Android 5,0 Lollipop’tan daha sakin bir hızla ilerlediğini gösteriyor. Zira Lollipop’un piyasaya sürülmesi itibariyle geçen üç ayın sonunda yüzde 1,6’sı kullanıma başlamıştı bile.

Şubat ayı itibariyle en artışını yaşayan Lollipop 5,0 ve 5,1 sürümleri, cihazların 34.1’in de hali hazırda kullanımda. 2.5 yaşında olan Android 4.4 KitKat ise geçtiğimiz ocak ayına göre yüzde 0,6 oranında bir düşüş yaşamış olsa da, aktif cihazların demirbaş sistemi olarak yüzde 35,5 gibi ciddi bir oranı koruyor. Ayrıca korumakla kalmıyor, sistemler arasında ki liderliğinide kimseye kaptırmıyor.

Bir önceki yazımız olan 4.5G 'de Vodafone 'dan Hız Rekoru başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Webmaster Hocam

İlginizi Çekebilir

4.5 G İçin Şarjınız Da Yeterli Mi?

4.5 G ile daha kaliteli ses ve daha hızlı internete kavuştuk. Ancak unutmayın ki, bu ...

Bir Yorum

  1. android 6.0 için hüsrana uğradı demek biraz çabuk olmuyor mu ? sonuçta tüm cihazlara güncellemesi gelmedi bile sanırım hüsrana uğradı tabirini kullanmak için biraz daha sabretmemiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.